Laittakaas nyt ne kaikki kysymykset tulemaan samaan threadiin. Vastailen minkä kerkeän.
t: Timo
t: Timo
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
saanu paljon pilluu kun oot julkkis?
Julkisuus ei ole mitenkään suoraan verrannollista pillun saamiseen.
Miksi juot light siideriä ja syöt sokeria? Onko kylmä kahvi hyvää?
>Miksi juot light siideriä ja syöt sokeria? Onko kylmä kahvi hyvää?<
Eikös Poutulla ollut se miinuskaloridieetti??!! ; )
Juon light-siideriä ja syön sokeria, koska ne maistuvat hyviltä. Kylmä kahvi on vitun pahaa.
Oli ennen kisoja. Nyt ollaan kaloreilla.
Eikö ole ristiriitaista juoda light-siideriä ja syödä sokeria? Sokeri nimittäin siitä light-siideristä puuttuu..
Jos et pidä kylmästä kahvista niin miksi sitten juot sitä?
On se ehkä hieman ristiriitaista. Mä olen ristiriitainen ihminen =D. En ole juonut kylmää coffeeta kuin siinä Mikan tekemällä videolla. Juon aina kuumana ja maidon kanssa.
eiks kantsis sivussa miettiä vaikka osallistumista
mr finland kisoihin saat multa ainaski äänen.
pode on kunkku.
10 p ja papukaija merkki perään.
Mr. Finland ei kiinnosta.
Paljon nousee penkistä, maasta ja kyykystä?
Niin ja oletko natu?
Onko Pode natu??No ei varmasti!Senverran paljon on kaverilla massaa,ettei sellasta lihasmäärää puhtailla konsteilla saavuteta.Ja onhan kaveri sentään suomen mestari!! SuperMassan kaveri. ; )
Penkistä 80, maasta 137,5, kyykystä 9*127,5. Olen naturaali. En käytä hormoneja vaan huumeita.
Pode on natu.
mitä mieltä oot yleisesti huumeista? onko bodaajalle sopivaa käyttää niitä? entäs muut nuoret? mitä huumeita käytät ja miksi?
Huumausaineet ovat vaarallisia ja kaikki niihin liittyvä on rikollista. Jos välttämättä haluaa käyttää, niin suosittelen amfetamiinia ennen treeniä ja kannabista treenin jälkeen. Nesteiden ja ravinnon saannista on ehdottomasti pidettävä huolta! Suuri osa Suomen nuorista on kokeillut vähintään pilveä, koska saatavuus on muuttunut nykyaikana helpoksi. En itse ole pitkään aikaan käyttänyt muuta kuin kannabista. Järki päähän näissäkin hommista, ei vedetä övereitä!
Mitkä on tavoitteesi kehonrakennuksen saralla?
Kiinnostaako ammattilaisuus isonveden toisella puolen?
Millä salilla treenaat?
Olisitko halukas poseeraamaan kuvissa?
Tavoitteena on kilpailla hyvässä kunnossa vuonna 2006 sarjassa Classic Bodybuilding. Ammattilaisuus ei kiinnosta, koska roinaaminenkaan ei kiinnosta. Treenaan Keravan City-voimailusalilla. Olen halukas poseeraamaan kuvissa.
Eihän se Classic Bodybuilding 2006 voi kai enää olla tavoitteena kun se on jo mennyttä aikaa?
Vai matkustatko aikakoneella ajassa taaksepäin?
Niin ja olisitko halukas poseeraamaan sellaisissa tuhmissa lehdissä? Kenties jopa alasti?
Korjaan: 2010.
Kyllä pornoala kiinnostaa =D.
Mielestäni olet kehittynyt sitten urasi alkuaikojen, mutta kritisoisin hieman tuota kisaväritystä. Siinä olisi hieman parannettavaa; väri ei ole mielestäni tasainen.
http://forums.amazon.ee/uploads/post-18-1145813202.jpg
Ei ole kisaväri. Tuo väri oli päällä ainoastaan punnituksessa. Lavalla oli Pro Tanit päällä.
mielenterveydellisistä ongelmista?
meinaan että uskaltaako alkaa viritellä sitä dvd-proggista? tilat olisi kohta valmiina ja show voi alkaa...
Olen kärsinyt mielenterveydellisistä ongelmista. Valitettavasti. DVD-proggis ois ihan hyvä idea. Laita mulle vaikka meiliä aiheeseen liittyen: [email protected]
Vaikutatko taas keravalla? Mis päin keravaa asustelet?
Ootko käyny jo zekkaa keravan uusinta yökerhoo, Cosmoo? Mä oon käyny ja mun mielestä tosi cool mesta! Pari kertaa tuli tiniksessäkin pyörähdettyä. Siel o yllättävän hyvii mirrejä!
Jou mään! Vaikutan Keravalla ja asun Sampolassa. Oon kerran käyny Cosmossa. Magee mesta missä soi hyvä suomiräppi kuten Seremoniamestari ja Avain. Tinis on ihan räkälä!
Mistä ostat lisäravinteesi ja mitä lisäravinteita käytät?
Ostan ravinteet Keravan Prismasta. Käytän proteiinia palautukseen.
Onkos sua veretty turpiin bodaukseen liittyvien asioiren takia?
Ei vielä. Onneksi. =0
painat yli 60 kg ja miten kehitytään moiseksi massiivi kehonrakentajaksi. Eli montako vuotta olet nyt aktiivisesti treenannut ja saako runkkaamalla ruista ranteeseen jos ei omista painoja eikä salille kehtaa mennä.
Mikä on paras pornolehti mielestäsi?
Painan 74 kg, vitun aalio. En ole massiivinen. Olen treenannut yli 5 vuotta. Runkkaamalla ei saa kuin kaden kipeaksi. Kylla pitais kehdata menna salille.
Paras pornomakasiini on Lollo.
Niin kumma sana ja 74 kg yli 5 vuotta.. Mitä mahdat treenata? Et ainakaan bodausta..Kenties sulkapalloa
tai perhokalastusta..Mikä sun kengännumero on..Entäs ÄO saako veikata? Verrannollisena painoon ..Eikö niin! Miksi vastaat typeriin kysymyksiin? Oletko kenties yksinkertainen tai yksinäinen......
Toivottavasti jaat sinne onneton..ja homot ei pahemmin vittuja haistele.. Mutta sahan sen tiedat
kun noita tuhkaluukkuhommia harrastat..Einoleino susta ei ole mihinkään eikä koskaan tulekkaan yli 5 vuotta treeniä takana ja penkistä nousee peräti 80 kg? mitä vittua, treenaatko kenties kerran vuodessa. Vitun apina......
sanoit kärsiväsi mielenterveysongelmista.näin alan ihmisenä,kysyisin että minkälaisista?
vastaat jos haluat,ymmärrän jos et halua kaikkea kuitenkaan tarkemmin kertoa.
varmaan tiedät että käyttämäsi "kevyemmät" huumeetkin aiheuttavat juuri näitä mielenterveysongelmia.vaikka olisit kärsinyt näistä jo ennen huumeitakin,niin tällaisille ihmisille ne ovat vieläkin huononpia juttuja.altistavat paniikkioireisiin,psykoosiin,jännittyneisyyteen,harhoihin ja lukemattomiin muihin oireisiin.
suosittelen olemaan olla käyttämättä aiempaan viitaten.
näillä huumeilla haetaan yleensä juuri rentoutumista ja muita vaikutteita,mutta ne tekevät loppujen lopuksi,aivan päinvastaisen reaktion elimistössä, kuin mitä haetaan.
Karsin maanis-depressiivisyydesta eli kaksisuuntaisesta mielialahairiosta.
Sellaista asiaa kuin psyykkinen sairaus ei ole olemassakaan. Kukaan ei ole koskaan pystynyt osoittamaan, että jollain olisi kemiallinen epätasapaino aivoissaan.
Lääketiede on maailman suurin huijaus ja psykiatria on lääketieteen suurin huijaus.
Mistä se tuo sun lempparinimi tulee? Siis tää White Pale? Onko se suomeksi Valkoinen Pala? Ja jos on niin mikä pala on kyseessä? Ei kai vaan juuri se?
Entäs tää nimimerkki "läskisontiainen"? Ethän sinä vissiin ole ollenkaan läski? Etkö voi ottaa nimimerkiksi tuota WhitePalee? se ois paljon kuulimpi.
Se on hyvä että vastustat hormooneita. Olet hieno esikuva nuorille puhtaasta urheilijasta. Eikö kerava voisi ottaa sinua ns kummiurheilijaksi? Tosin silloin kannattaa varmaan jättää pössyttely vähemmälle?
Kaikkea hyvää sinulle valkoinen Pale!
Pale on englantia ja tarkoittaa kalpeaa. Sattuneesta syysta yksi lempiartistejani on suomalainen rappari Paleface =).
Muistatkos ne heijari peijaiset siellä mäkissä kun nakkasin heijarin sun nokkaan ja jäit sinne lattialle vinettää jotain ja piteleen nokkaas pokkaas? :D
Todella järkevää pode poltella edes kannabista, kun sulla on muutenkin pää ihan jäässä. Uskoin et susta ois voinnu tullakkin jotain, mut valitettavast olin väärässä. Et tule pärjäämään ikinä edes classicissa.
niinpä niin..siinäpä vasta kilpa ;)
jotkut rentoutuu viinalla toiset pilvellä. en sano että kumpikaan olis hyvästä! mutta..jos pitää valita niin kyllä mä ton sätkän poltan ennemmin, ku juon pullon kossua... mutta tapansa kullakin.
Mita vittua selitat? Just sunkaltaisia trolleja ma vihaan.
Moro vaan Timo! Kysyisin sun käden ympärysmitasta, eli kuinka paljon se nyt tällä hetkellä ON? Eli siis käden ympärysmittahan on hauis ojentaja yhteensä siitä paksuimmasta kohdasta.
Hyviä jatkoja vaan sulle =)
Tervehdys! Rehellisesti sanottuna en tieda. En ole mitannut pitkaan aikaan.
t: Timo
Eikö niin ? ja kannattaako mitata tulee vaan paha mieli yli 5 vuotta takana ja jätkä on laihempi kun keskitysleirin juutalaiset HAHHAAAAAAAAAAA......
Ime sina munaa vitun pelle. Yritat patea netissa. Vitun saalittavaa. Tapa ittes.
Mihin Ä-kirjaimesi olet hukannut?
Ps.olet suomen huonoimpia natuja.
kuin koskaan, enemmän lukioita kuin tuossa hulkkia koskevassa thredissä.
kohta on oikea aika alkaa viritellä jotain RÄJÄYTTÄVÄÄ, fanclubia, jossa mm. myydään t-paitoja ja reenivideota.
Olen Ranskassa.
Olen jämähtänyt 110- kiloon penkissä jo useamman vuoden. Saatko tulokseni nousemaan yksityis-valmennuksessasi, vaikka itse olet jämähtänyt 80- kiloon penkissä?
Kun en ainakaan suotta viitsisi maksaa, vaikka mestari oletkin.
En voi taata, että tuloksesi nousee, mutta ilmaisena vinkkinä voin sanoa, että olet luultavasti ylikunnossa tai sitten tekniikkasi on pielessä. Kannattaa lukea alan kirjoja voimanostosta ja penkkipunnerruksesta, jos haluaa kehittyä pidemmälle. Jos valmennus kiinnostaa, pistä meiliä.
[email protected]
Millä kuntosalilla parahin Timo nykyään treenailet? Mitä teet Ranskassa, lomalla vai kuinka? Kuinka useasti käyt nykyään viikossa punttisalilla? Milloin ovat seuraavat kisasi?
Siinäpä noita kysymyksiä, vastaile, jos kerkiät ;)
Treenailen City-voimailusalilla Keravalla. Olin Ranskassa lomamatkalla. Pariisi on hieno kaupunki! Pyrin treenaamaan 3 kertaa viikossa. Seuraavat kisat on vuonna 2010.
Olen ymmärtänyt, että olet K.P Ouraman kanssa hyviä tuttavia? Pitääkö paikkansa? Tuleeko K.P Ouraman etunimen lyhennys (siis nimikirjaimet) nimestä Kari-Pekka? Mitäs K.P Ouramalle kuuluu nykyään?
Oletko treenannut K.P Ouraman kehittämällä MD- systeemillä (Mega Duty)? Toimiiko se ja pidätkö sitä hyvänä treenisysteeminä?
Pärjäile, =)