Toiminnan mies tämä Ilkka Kanerva. Pani heti tuulemaan ja tuntui soivan samaan tahtiin Condin (Condoleezza Rice) kanssa, koska neuvottelut olivat menneet erinomaisesti. Toivottavasti Bush ei tule mustasukkaiseksi, kun Kanervalla on niin kova maine, julistavat vielä sodan Suomea vastaan. Onhan niitä sotia käyty vähemmistäkin syistä kuin naisista. No jospa se Ilkka hoitaa asiat hyvin ja sopihan hän jo tapaamisen Venäjän ulkoministerin kanssa. Toivottavasti ei huseeraa liikaa ja sotke kaikkea.
Kieltämättä on näin aluksi kerännyt pisteitä meikäläiseltä, sillä olen aiemmin pitänyt Ileä aivan turhana jätkänä. Katsotaan mitä seuraa!
Kieltämättä on näin aluksi kerännyt pisteitä meikäläiseltä, sillä olen aiemmin pitänyt Ileä aivan turhana jätkänä. Katsotaan mitä seuraa!
Vastaukset 4
Vanhimmat
'
"Venäjän ulkoministerin kanssa"
Tuskin onnistuu niin hyvin; eikös kyseessä ole mies?
lebson(?) kanssa, niin miksei miehenkin :=)). Ike on pelimies. Taitaa olla ihan mukavakin, koska on Paulan kanssakin pitänyt ystävyys-suhteensa kunnossa. Tosin sänky lienee kylmennyt.
'
Ilessä on näyttänyt nyt olevan uudenlaista rentoutta, mikä näkyi hyvin muutaman viikon takaisessa Lauantaiseurassa. Hän on myös ollut - poliitikoille vieraaseen tyyliin - yllättävän suora!
Mutta probleemojakin riittää: Päätti mennä alasti poikien kanssa metsälampeen uimaan. Mutta yllätys yllätys; vedestä noustessa havaittiin, että ranta oli täynnä töllisteleviä akkoja. Kuitenkin oli pakko nousta. Tilanne oli hankala, kun kaikilla on nykyään kamera-kännykät. Muut peittivät kasvonsa; Ile munansa.
Tämä juuri kuvastaa Ilen poliittista oveluutta: Kun muut "paljastuivat", vain hän säilytti "koskemattomuutensa" ja kulki naisten ohi täysin in gognito!
Oli väärin g:llä.