Ilmaputsarin vaihto

Kun vaihdan uuden ilmanputsarin suodattimen niin tartteeko tehdä jotain muutakin kuin hakea Biltemasta uusi ja laittaase sellaisenaan vanhan tilalle?
5559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ainakin pois paketista, ja mahdollisesta kääreestä, ennen asentamista.
Olen nimittäin sellaisenkin nähnyt, jossa oli muovikääre paikoillaan.

Äänestä
  • Kannattaa myös puhdistaa ilmansuodattimen kotelo.

    Äänestä

Vertaa ennen kotelon kiinni laittamista, että se Piliteeman suodatin on suunnilleen oikean kokoinen, eli että se asettuu tiiviisti paikoilleen niin, ettei moottori ime suodattamatonta ilmaa jostain välistä. Välttämättä kun ei tarvikesuodattimissa aina mitoitus ole ihan kohdallaan.

Äänestä
  • Kiinassa valmistettuja kelvottomia tuotteita

    Äänestä

  • Älykkö kirjoitti:

    Kiinassa valmistettuja kelvottomia tuotteita

    Kyllä Bilhelveten tuotteet on alunperin tehty ruåttalaisille. Johtunee siitä nuo toleranssit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toope kirjoitti:

Kun vaihdan uuden ilmanputsarin suodattimen niin tartteeko tehdä jotain muutakin kuin hakea Biltemasta uusi ja laittaase sellaisenaan vanhan tilalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu