RAUTANYRKKIROCK järjestetään SEINÄJOEN AREENASSA 15.9 nyrkkeilyillassa mukana seinäjoen oma poika HANNU HAAPASALMI ja mm.EVA WAHLSTRÖM
musiikista vastaa IDOLS ARI KOIVUNEN JA MATTI NYKÄNEN LIPUT TULEE MYYNTIIN KESÄKUUN VIIMEISELLÄ VIIKOLLA SEURAA ILMOITTELUA
musiikista vastaa IDOLS ARI KOIVUNEN JA MATTI NYKÄNEN LIPUT TULEE MYYNTIIN KESÄKUUN VIIMEISELLÄ VIIKOLLA SEURAA ILMOITTELUA
Vastaukset 10
Vanhimmat
IDOLS ARI KOIVUNEN JA MATTI NYKÄNEN, siinäpä kaksi merkittävää muusikkoa :D
Mahtava juttu. Hyvä idea yhdistää huippumusiikki ja huippunyrkkeily. Sopii varsinkin sinne pohjanmaalle. Menestys on taattu.Täältä Savosta tullaan ainakin suurella porukalla.
Ja myös tämä neiti on paikan päällä välittömästi!!!
:) Huippua...
Tosi mielenkiintoisen tuntuista. Mistä saa lisätietoa tästä tapahtumasta?????
Pub Härmän Häjy on illassa järjestäjänä. Marko tietää asiasta tai sitten se Pubin poke joka nyrkkeilee.
JUST!
Eikö muuta enää keksitty kuin kaivaa iku-naftaliinista piirun verran paskemmin treenannut "Käki" Haapasalmi, jolle ne käet ovat tosiaan kukkuneet useammin kuin kerran näissä "ammattilais"-oteluissa ja baariväännöissä.
Härmässähän on joku raskaan pugilisti, eikö sitä nyt ainakin saataisi ottelemaan, Haapasalmea ei mene kukaan nyrkkeilystä jotain tajuava katsomaan.
Buukatkaa nyt vielä Käpylän pyövelikin sinne palloilemaan niin soppa on valmis.
Olis kaikki lasileuat saman katon alla.
Yrittäkää edes Markkasta ja Elovaaraa, se olisi jo osoitus jonkinlaisesta rohkeudesta.
Jos oletta tosissanna..
Aina voi kirjoitella ja soittaa suuta. Antaa pohjalaisten touhuta. Pääasia että joku jaksaa tehdä töitä lajin eteen. Ja huonompiakin on nähty kuin Haapasalmi ja Järvinen. Pajonkin. Onnea pojat yritykselle. Kateus pois.
..Yksi huonompi kuin nämä kaksi suharia?? Forssin Mika ja Kai-E Kandelin olisivat olleet kovia luita kehään silloin ennen muinoon.
Piste.
joo se laaksonen sais ostaa hamekankaan www.hessu.com
http://www.rnr.fi