Onko normaaleista kaupoista ostetut raskaustestit yhtä luotettavia kuin apteekin testit?
raskaustestit
kysynpä vaan
5524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
olla kaikkein edullisin, tuli vain mieleeni.
Kyllä ovat yhtä luotettavia kuin muutkin apteekissa mytävät testit. Täysin luotettaviahan mitkään testit eivät ole. Saattavat joskus näyttää väärän positiivisen tai väärän negatiivisen.
Itse olen kyllä aina tilannut netistä. Tulee huomattavan paljon edullisemmaksi ja testit ovat ammattikäytön herkkyydellä varustettuja. Muistaakseni 2kpl 5e ja 3 jotain 7, ei ole mitään postikulujakaan tullut ja perillä noin päivässä.
mistä nettiosotteesta tilaat?
niin eihän esim. RFSU raskaustesti jonka luotettavuus on 99,9% maksa kuin alle 5e, siis 2kpl alle 5e. No jos ei kehtaa ostaa testiä kaupasta nni kait sitä sillon on helpompi netisstä tilata..