ja puhdistusaineita. Venäläismiesten keskimääräinen elinikä on tänään 58 vuotta. Se on vähemmän kuin jopa Bangladeshissa. Partavesien nauttiminen oli vielä vaarallisempaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706156241780_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706156241780_uu.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
lehden artikkelissa.Toimittajan kesälomittajaksi on päässyt toimittajan peruskoulua käyvä lapsi. Hoh hoh hoh hoh hoooo!
N-liiton loppuaikoina 40% valtion tuloista tuli viinaveroista ja Berliinin kukistaminen vaati 50.000 säiliöautollista vodkaa.
Sanoisin että viinavetoista toimintaa....buaaaaahhhh
huonoja uutisia muualta kuin USA:sta ja Israelista, joita se etsii vuorokaudet ympäri ja postaa palstalle!
IgorMikes on sentään käynyt pikkupioneerit ja Sirola-opiston!
P. Väistön artikkelin mukaan kuolee ainoastaan Moskovassa jokaisena yönä 100 ihmistä alkoholimyrkytykseen.
Venäjän väestö vähenee jokaisella vuodella miljoonan verran. Jos tämä jatkuu, niin vuodella 2050 on venäläisiä jäljellä alle 100 miljoona. Nykysin on Venäjällä asukasluku 142,89 miljoona.
Totta tosiaan, miesten keskimääräinen elinikä on 58 vuotta ja Karjalassa jopa 54 vuotta.