Nelipyttyinen auto

Olen miettinyt sitä kun on nelipyttyisiä autoja, niin onko niissä "iskuväli" yksi tahti, eli onko siellä yhdellä pytyllä kerrallaan työtahti, tai aina kahdella kerrallaan?
6593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

odota..
kohta "seurailija" vastaa.
Mutta ensin hän odottaa, että saa pilkata jotakuta.

Valaistumme lopuksi tietomäärän loisteessa.

Äänestä

Onko tosiaan jollain tänpäivänä kun Suomikin elää kovinta talouskasvun aikaa,vielä noin pienimoottorisia pelejä muuta kuin ruohonleikkureina? Minulla on pienimmässä pelissä 4,2 litrainen V8. Olisi kamalaa tussutella jollain 4 pyttysellä,onneksi ne ajat ovat ohitse :)

Äänestä
  • sulla on housuissas???
    Se 8 konekin on vajaa...kokonainen on v12!

    Äänestä


  • ... surkea. Sokea isoäitinikin tietää, että myydyimmät autot Suomessa ovat nelipyttyisiä Corolloita ja Golfeja. Taidat siis olla hiukan yksinkertainen.

    Äänestä

Elikkäs siinä lyö aina kaksi pyttyä kerrallaan, eli "iskuväli" on siis kaksi tahtia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiki   kirjoitti:

Olen miettinyt sitä kun on nelipyttyisiä autoja, niin onko niissä "iskuväli" yksi tahti, eli onko siellä yhdellä pytyllä kerrallaan työtahti, tai aina kahdella kerrallaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu