Pertti Mäki-Hakola pitäisi nimittää uuden Seinäjoen kaupungin kaupunginjohtajaksi vuoden 2009 alusta lukien. Miehellä olisi virkaan kokemusta ja pätevyyttä. Olisi myös näkyvämpi persoona kuin nykyinen hissukkakaupunginjohtaja. Sitä paitsi mikä parasta, vaasalaiset jo pitääkin Mäki-Hakolaa Seinäjoen kaupunginjohtajana.
Mäki-Hakolasta kaupunginjohtaja!
Uuteen Seinäjokeen
7843
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
sellaista mökeltäjää, jonka puheestakaan ei saa mitään selvää.
kun kaikkia ei ymmärräkkään! kyllä se olisi todellakin mäki-hakolan paikka, naurettavinta mitä ikinä olen kuullut on tämä uusi varakaupunginjohtaja!! m-h on pitkänlinjan kansanedustaja ja poliitikko joten taatusti löytyy tietoa asioista! on nähty
Ei ikinä mokomaa tyyppiä Seinäjoen kaupunginjohtajaksi!
Nykyinen kaupunginjohtaja on kyllä liian "harmaa" tyyppi, kaipaan näkyvämpää johtajaa.
Maailmaakiertänyt lakimies.
On monissa paikoissa antanut kaupungin logoilla olevan lahjan.
Kerran tais tarjoilla kaverinsa ostaman suklaarasiankin omanaa tosta vaan.
Siis kansainvälinen ja erittäin sujuvasanainen pitkä komeakin tyyppi.
Olisi ehdottoman edustava nuoreen kaupunkiimme keulakuvaksi.
Akka vaan tässä , joka ollu jossain työasiois tekemises uja siksi tiedän hänen erinomaisuutensa
virkaan.
ja tyhmä kaiken lisäksi,
Joo siitähän nyt hyvä johtaja tuliskin. Tekis varmaan seinäjoesta uuden valtion Monacon rinnalle. Eikö se sulle riitä että sun äitis jakaa sitä "nurmoa" pitkin seinäjokea ja vaasaa?
Sitten varmaan Aulikki Oksasesta tulisi hyvä kaupunginsihteeri