Nissan Maxima

Onko kenelläkään kokemusta asuntovaunun vetämisestä Nissan Maximalla? Miten auto soveltuu moiseen puuhaan? Moottorissa (3,0-v6) luulisi ainakin riittävän tehoa-200hv! Millaisiin polttoaineen kulutuslukemiin olet pääsyt? Miten auton alakerta sopii veturihommiin?
2466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

V 12 15 litranen.

Äänestä

vain 2l automaatilla olen vetäny kärrtyä. kulutus nousi noin 1-2l ja pakkasta oli paljon. eli pyöri noin 10-11 paikkeilla.. vaunun ilmanvastus lisänee sitä vielä.. Toivottavati autto jotain.. ja tulihan tämä 3 vuoden viiveellä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veturina? kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta asuntovaunun vetämisestä Nissan Maximalla? Miten auto soveltuu moiseen puuhaan? Moottorissa (3,0-v6) luulisi ainakin riittävän tehoa-200hv! Millaisiin polttoaineen kulutuslukemiin olet pääsyt? Miten auton alakerta sopii veturihommiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu