kaikille,epävarma ilma ulkona,mutta viettäkäämme leppoisasti ilta kumminkin.
Hyvää Tiistai iltaa
mintsu.AGENTS
47882
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
ropisee, mut mitäs kun tiivis katto pään päällä,,))!, ei kastu ei palella,))!! Juuh, illanpuoltahan tää jo on, joten ehtoota,))!!,ihan jokaiselle!
kuuntelen joka yltyy vaan...
Jep välillä sataa ja sit taas on taukoo.
Niin onneksi on katto päänpäällä:)
käväsin äsken tuossa kaupassa ja ihan rauhassa kävelin kadulla, kunnes lävähti oikein kunnon salama, joten...
Nyt on ne enklannin kanaalin yläpuolella lenneeleet ufomiähetkin vissiinki sit jo täällä, ko menivät ja valokuvasivat mut!
valitsivat juuri Sinut, Silipa, en epäile yhtään tuota...:)
tosin kadulla sillä hetkellä muita kävellytkään, kukaan muu hullu kaatosateessa... :)
Moips Sinulle!
se salama ei osunut sinuun.
Minkähänlaisia ne ufo miehet sitten ovatkaan että tunnistakkohan niitä ,jos tulee vastaan.
haittaa, jos on muuten hyvä ja lämmin olo...Hei, Silipa; vähän ehdin jo lueskella viestejäsi...kyllä oli...kivaa
... Kesäsadetta!
Hmmm... oleks mä tänään kirjoitellutkin jotain, en muista joten...
lienee sormeni näpytelleet ilman lupaani! :)
ehdin lukea, mutta kiva niinkin...Nyt taas täytyy mennä; hyvää iltaa Sinulle, ehkä illemmalla vielä ehdin käydä täällä, että "näkisin" Sinut...So long nyt...
Ilta alakaa kuuelta, yöhön voi jo valmistautua. Tämmösiä nää päivät o. Ain saman kaavan mukkaa.. :// Aamu, työ,ilta,yö. Kato se oli melkee runo :D
Kyl menee tosi nopsaa päivät kylläkkin.
Jeah sopisi runosta jo.
menee iha liia, tälläne hias ei oikkee aina pysy mukana. Muute tuli tuosta ehtoosta mielee... Huittisten sudulla sanotaa iltapalaa ehtoolliseks :)) Ei liity mihkää, mut tulipa vaa miälee :)
saman sanan iltapalasta ehtoollinen.
Vois sanoa että vuorokaudessa:aamiainen,lounas,päivällinen ja ehtoollinen heheh :))
tiistaista :)
Kesälläkin voi olla sisällä, piilossa auringosta :))
mäki teen. Auringolta piiloo iha täysillä, ettei vaa iho tummu.
on paikka minne paeta aurinkoa!
on kaunista toisinaan ja nyt onkin hyvä olla sisällä.
Se rusketus ja vaalee pylly, ne ei mee yhteen..jää se raita raja :))))))
tykkään, sama onko vettä tai lunta :) Mutta miks mää en tykkää kesästä enkä auringosta, hä? Ehkä mää oon jotenki häiriöityny.. oonko?
Tai varjoon alle puun, viileään :))
pistää vaatetta se verra että pysyy suomalaisena vaalee verikkönä kesänki yli. Raato ko tuo aurinko ottaa muhu nii herkästi, ei yhtää kiinnostelis. Mutta ku ei sitä säkki päälläkää vihits..
varjoisille kujille,,)),!
Mut ne 4vuodenaikaa ovat kauniita omalla tavallaan, vaikee olla pitämättä niistä, ainakin hetkistä kauneista :)
häirintyynyt ole,jtkut tykkää erilaisista ilmoista.
Itse tykkään kyl enemmän auringosta ja lämmöstä,mut kylhän vettäkin saa välillä tulla jos ei montaa päivää tule.
Lumi on aivan ihana talvella ,talvea ei voi sanoa jollei lunta ole.
Ei niin :D :D
Kyl ne on kaikki hianoja jollai tavoi. alku syksy ja loppu kevätki, ei tää voi olla pitämättä. Ei sit millää... Ja kaikki menee jos o hyvää seuraa, jopa sen auringon paisteen pystyy sitte sietää :))
se liukkaus sit kyllä saakin jännistystä aikaan,,))), kieli keskellä suuta kulkee,,)). ja sit kuitenkin nurin että paukkuu,,)))!.
jonnekkin suojaan,,)))?., vaikka sinne,,))jonnekkin,,))!!
kans talvella on liukkaus,sit sama miten menee autolla tai kävelllen,niin heti huomaa liukkauden.
Tai sit ne kamalat lumipyryt jotka tulee kaikki kerralla samana päivänä,ettei meinaa eteensä nähdä:/
nastakengät ni pyssyy pystysä:)) Noo vihtiskö sitä semmosia, eikaij. Aika tyylikkäät ois :))
nythän on kesää vielä jäljellä,,))), naatitaan, ja varjostellaan,,)))!.
kauppoihin saa mennä,, lattiat naarmuuntuu,, sukkasilleenkos sit riisutaan,,(((??.
varjostellaa :))
iha varpailtei. Mut oha niitä semmosia remeleitä jokka voi sitte irrotta ku mennee soppailee :DD oisko vähä kätsyt..? eipä!
nyt täällä alkoi aurinko paistamaan jeeeeeeeeee:)))
Kyl tais kannattaa tää ilta aloitus laiittaa kun alkoi ilmakin selkenee =)
sit repimään pois ja paikoilleen,,(((, ei hyvä,((!!, siis niitä irrotettavii!,))!.
parempi et vettää lipat joka kulmalla, ja mikä pahinta KAIKKI NAURAAAA.. eeeii. remelit messii ainaki ja sitte laittaa ku kahtoo et ny mä en pysy pystysä :D Itellähä mulla ei oo mittää onkelmaa mut tää o ratkasu niille joillo huono tasapaino ;DDDDD
tasapaino hallinnassa,,), mutkun jännittää et millon vilahtaa perselleen,,niin varmimmin sillon se tapahtuu,,))),,ja nopeeta ylös et kukaan ei muka huomaa,,))), ja varmaan kaikki nähny,(((!.
täällä,,,just noi pilvet katos ja aurinkoinen ilta,,tai sit ei,,())!.
jos o tasapaino ookoo. Sitte sitä voi olla nii ihtevarma et e tarvi jännittää, eikä sitä sitte lennä. Mutta mitäs piänistä eihän pienetkää mitää meistä. Jos joku kohtoo ni kahtokoot, sitte voi kuvitella olevansa vaik se olikse jenkkie missi joka veti lipat missuniversium kisoissa, tiäkkö sitä. Hiano oli ja tyylikäs kaatuminen. Kyllä tää nauroo HAHAHAHA! Liika se yritti...:))
ilmaaaa näääääääääs,kyl näkyy kirkasta sinitaivasta aikaslailla :)
mikää muu jännitä koskaan,,))mut se liukkaus vaan,,),osaakkaan jännittää,,miks pitäs,,))?
ossaa jännittää. E oikiasti. Kaikki aina kyssyy ku jottai tee et eiksua jännitä, ni ei! Onkse jottaa syötävää vai mitä?;)) EEs se benjihyppy vai mikä lie se ku tulla sieältä tornista ni ei saanu niitä kuuluisia perrrhosia mu mahaa.. jokku taas jännittää kaikesta..
en kyllä sitä hyppyä tekis,,)),mieluummin vissiin vaikka pikkumaksu et voisin jättää väliin,,))!, ei ikinä,),muuten sillon vois jännittää,)))!
Oliha se kokemus sinäänsä. Mutta ei m itenkää nii hiano ku ois aatellu, ja siitä viälä maksaa ni ei se oikiasti ees kannata. No jos jottai semmosta halluu testaa ni ei kai siinä. Voi ny ainaski sannoo et on senki teheny. Ei se mitää rentouttavvaa kyllä oo... Iha ookoo jutsku, ei kaduta.
tiedätkö ettei Jorkki olekkaan lopullisesti lähtenyt Agentseista,Topi vaan tuuraa häntä hetken,kauanko on hetki, siihen en tiedä vastausta mut näin mennään vähän aikaa.
juuh kuulin kans saman jutun yhdeltä ystävältäni että Topi olis vaan vähän aikaa,no ihan hyv jos Jorkka palaa takaisin =)