Kertokaahan, mihin autoon mahtuu takapenkille selkä menosuuntaan turvaistuin sillä tavalla, että etupenkilläkin mahtuu istumaan ilman, että tarvitsee olla polvet suussa. '97 primeraan ei mahtunut, joten joku Rolls Royceko sitä pitäisi ostaa että saa lapset kyytiin?
turvaistuin
mihin mahtuu
3459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Halvin todella pitkällä takajalkatilalla varustettu ajokki on skeida surperb.
Mutta kyllä tuommoisen istuimen pitäisi sopia mihin tahansa passat-anjovis-luokan perheautoon jossa akseliväli on vähintään 275. Pienemmässäkin luokassa muutamat farkut ovat akseliväleiltään pitempiä ja niihin istuin sopii jotenkuten (ranskikset ja skeida)
Vanha ja uusi primula (p11 ja p12) ovat mitoiltaan oikeasti golf-corolla-luokan autoja joten ei ihmekään ettei sinne isokokoinen istuin sovi selkä menosuuntaan mikäli etupenkillä on vielä pitkäjalkaista kuskia.
Kannattaa muuten kokeilla sitä istuinta keskelle. Auttaa melkoisesti jos etupenkit eivät ole aivan toisissaan kiinni mutta muksun sovittaminen siihen jakkaraan on kyllä aika hankalaa tuon jälkeen.
MB A-sarja Lang W168-korimalli, on meinaan enemmän jalkatilaa takana kuin S-sarjan mersussa, todella hyvä ja luotettava auto (toisin kuin isommat mersut), meitin äitee ei halua vaihtaa kuin uudempaan A-sarjaan, kokeitiin paria vastaavaa (varis torso ja sitruuna berliini) mutta ei mistään hinnasta halua muuta kuin MERSUN!
On tosin pienempi kuin primavera...mutta vain ulkoa...
mahtuu ainakin hyvin..
meillä lagu break -97 ja jopa tällänen honkkeli (190) mahtuu istumaan pelkääjän paikalla kun penkki sen takana selkä menosuuntaan..