Auton pesu paikkoja P-Hki

Olisko neuvoja paikoista missä voi käydä pesemässä itse autonsa? Alue Pasila-Käpylä-Koskela-Ogeli-Pakila. Kiitokset!
2656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pohjois Haagassa,Ilkantie 10:ssä muistaakseni, on Neste -huoltoasema jossa on kaksi itsepesuhallia!

Ja jos joskus ajelet Kehä III:n suunnalla niin Ruskeasannan Shellillä on viisi pesupaikkaa.

Äänestä

Maxin edustalla olevalla huoltsikalla (nyk. Neste) oli ainakin takavuosina iso TI-halli, jonne mahtui auto poikineen pestäväksi kerralla. En ole käynyt vuosiin, en tunne tämänhetkistä tilannetta. Ajan nykyisin yleensä Autopesu-Centerin automaattipesulinjan läpi (Konalan-Malminkartanon välimailla). Sielläkin on TI-pesuhalli, mutta ei ole tullut kokeiltua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Töörtl-waxx kirjoitti:

Olisko neuvoja paikoista missä voi käydä pesemässä itse autonsa? Alue Pasila-Käpylä-Koskela-Ogeli-Pakila. Kiitokset!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu