JEESUKSEN NIMESSÄ
JA VERESSÄ
19812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
sitä korkkais olusen.
Koita joskus kadullakin huutaa jonkun korvaan ja katso kääntyykö hän sinun uskoosi.
kun tuota menoa katsoo ( mikäli on aito, eikä tehty kuvausta varten ), että alkaa vaikuttaa todella sairaalle. Mistä kuvaus on? Ateistien huoneissako? Propakandaako? Jos tuollainen meno on todellista, se ei voi olla Jumalan tahto. Hän ei tarvitse kiljumisiamme, eikä hyppipmistä, Hän on rauhan ja järjestyksen Jumala.
Siis tuohan oli ilmeisesti aikamme legenda Veli Saarikalle, uskovais-lahkolaisten kruunaamaton kuningas. Tee vaikka googlehakuja sanaparilla "Sana ja ylistys". Sieltä sitä riittää, eikä ole alunperin mitään ateistien aikaansaannoksia tms.
noille ukkeleille tuli? Ei ihan tanhuamista, mutta melkein. Harmi kun ei ole ääntä tässä koneessa jotta voisi paremmin sivistää itseään. Mitäs pahaa ne paperit oli tehnyt. Valistakaa!
Nämä YouTuben S&Y:t ovat mitä parhainta hupia. Tosissaan he sitä vetävät, mutta itse ainakin nauroin katketakseni näitä Best of -videoita katsellessani.
Siinä tanssit käärmeen päällä. Saatanan hännän päällä tanssit siinä niin. Tanssi sinäkin kotona paholaisen käärmeen päällä. Jotain tuohon suuntaan siinä huuteli. Ne paperit taisivat olla rukouspyyntöjä.
"Ristin sana on ei-uskoville hullutus." Fiksuja olivat siihen aikaan kun tiesivät itsekin, että ihan päättömiä höpöttivät.
...mutta ei sitä siinä määrin kannata harjoittaa että alkaa jo vertakin lentää. Sotkeentuu suotta paikat.
Toivottavasti nuo paperit vietiin paperinkeräykseen, eikä sentään tuikattu tuleen ja poltettu koko heränneiden latoa samantien.
Minä olen kyllä ihan terve ja normaalijärkinen ihminen, enkä tarvitse parannusta. Varsinkaan en tarvitse mitään tuollaisia mielisairauksia ja taikauskontoja.
ja lakkaa huutamasta.
Mielluumin kyllä pysyttelen mahdollisimman kaukana Veli Saarikallesta ja hänen hullusta lahkostaan. Kyllä jonkun varmasti kannattaisi tuon Sana ja ylistys lahkon toimintaa tutkia ennen kuin jollekkin vielä käy pahasti. Monet tuollaiset lahkot ovat nimittäin aika vaarallisia ja niiden vaarallisuudesta löytyy paljon esimerkkejä.
On lahkosaarnaaja.Itsekkään ei usko omiin höpinöihin ja ihan sama kumpi pää itse asiassa höpiseekään,mutta palkka tosin tulee luonnossa oman lahkon pikkutytöiltä,tai pikkupojilta riippuen onko saarnaaja homo,vai hetero.
Eikös tuollaisten tyyppien pitäisi olla mielisairaalassa hoidossa. Mitä ihmettä Saarikalle tekee vapaana?
aika vetreää tanssia! Olen kyllä parempiakin humpantaitajia nähnyt.
Onko Suomessa tuollaisia vaarallisia lahkoja. En varmasti kyllä mene tuollaisen porukan kokouksiin.
Minä olen jo useiden päivien aikana tässä pohtinut, että mihinkä jengiin sitä liittyisi. Minusta juuri tuo (mikä onkaa) näyttää tällä hetkellä parhaimmalta.
Mikäs lahko tuossa on muuten kyseessä?
Toivottavasti vitsailit sillä kukaan järkevä ihminen ei liittyisi tuollaisiin lahkoihin vaan pysyisi niistä kaukana.
Veli Saarikalle on pyhä mies!
Kyllä tuo Veli Sarvipää on sitte kova äijä!!!!
AMEN!!!!!!!!