Auttaako varmalla

Ne apteekissa myytävät tuotteet, jotka pilkkovat laktoosia... Toimiiko ne aina ja kaikilla, vai onko mitään mahdollisuutta, ettei tehoakaan?

Onko kokemuksia?
2230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

esimerkki tälläisestä, minulla ei toimi.

Äänestä

Olen säännöllisesti syönyt useamman vuoden DDS maitohappovalmistetta. Se on auttanut, mutta sellaiset "juuri ennen maitoa sisältävää ruokaa" nautitut kapselit eivät tunnu missään. Mutta kaikkein paras apu on ollut akupunktio!! Aiemmin vatsani ei sietänyt hitustakaan maitoa, ei hylana, ei mitenkään. Akupunktion avulla vaivani lieveni merkittävästi, muttei poistunut kokonaan koska intoleranssini oli ollut jo 7vuotta eikä kiinalainen lääkärini edes luvannut etukäteen kuin lievennystä.
Suosittelen ehdottomasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laktoosin pilkkoja? kirjoitti:

Ne apteekissa myytävät tuotteet, jotka pilkkovat laktoosia... Toimiiko ne aina ja kaikilla, vai onko mitään mahdollisuutta, ettei tehoakaan?

Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu