autovero

01.08.2007 varma tieto! (olinko ensimmäinen?)
2459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutta hallituksen linjauksen mukaisesti se poistuu ainoastaan niiden ostajien osalta joilla ei ole verotettavaa ansiotuloa. Lisäksi pitää olla perintöverovapaa.Ja yksi pointti vieä. Auton verottoman hinnan tulee olla yli 50.000 eceä.Semmoista tällä kertaa ja ihan totta.Melksin ainakin.

Äänestä
  • Se poistuu vain 35-50 vuotiailta maanviljelijöiltä, joilla on väh. 50 ha peltoa ja saman verran metsää. Lisäksi pitää olla julkikepulainen tai kokoomuslainen ja käydä väh. kerran vuodessa körttiseuroissa tai suviseuroissa.

    Vakavasti ottaen, Suomen kokoisessa maassa on jos jonkinlaista erityisryhmää, jonka nimenomaan on saatava jostain alennus ja muut maksavat sen. Näin se menee...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poistuuuuuuu kirjoitti:

01.08.2007 varma tieto! (olinko ensimmäinen?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu