Oletko itse oman elämäsi sankari vai onko aina muitte vika kun mikään ei onnistu?
Itse olen aika lailla oman elämäni sankari. Kun katson menneisyyteen olen kiertänyt maailmaa ja nähnyt paikkoja joita olen halunnut nähdä ja tehnyt asioita joita olen halunnut tehdä.
Monen mielestä voin olla hullu, mutta loppujen lopuksi onnellinen elämä on se joka merkitsee.
Peace.
Oman elämän sankari?
7
382
Vastaukset
olen the one and only sankari täällä. Sen lisäksi olen sen seitsemän meren kauhu.
- Luigi
olisi kivaa ostaa iso purjevene ja lähtee merille. Ei vaan ole rahaa. Meri-ilma on jotenkin niin erilaista kuin maailma.
Luigi kirjoitti:
olisi kivaa ostaa iso purjevene ja lähtee merille. Ei vaan ole rahaa. Meri-ilma on jotenkin niin erilaista kuin maailma.
..löytyy rakenna itsellesi purjevene.. vaikka kierrätysmateriaalista ja lähde merille,...oppaita varmaan löytyy.. tämä on vain yksi esimerkki että itse voi vaikuttaa unelmien toteuttamiseen..ehkä niin hulullta kuin tämäkin ehdotus kuullostaa..
..mutta maailmalla ja elämmällä..(kohtalolla) on ollut sormensa myöskin pelissä.. pitkälti on oman onnesa seppä mutta se ei paikkaansa pidä..voi tapahtua asioita joita et itse valitse.. et lähellekään..
- Luigi
muistaakseni Walt Whitmann sanoi runossaan maantienlaulu, jotenkin näin: "Eteenpäin päämäärämme ovat suuremmat. Menkäämme merille, jossa laivat kulkevat täysin purjein. Vaikka kohtalo onkin heikentänyt tahtoa, voimallinen on silti halu käydä taistoon ja taipumatta kestää."
- Luigi
Luigi kirjoitti:
muistaakseni Walt Whitmann sanoi runossaan maantienlaulu, jotenkin näin: "Eteenpäin päämäärämme ovat suuremmat. Menkäämme merille, jossa laivat kulkevat täysin purjein. Vaikka kohtalo onkin heikentänyt tahtoa, voimallinen on silti halu käydä taistoon ja taipumatta kestää."
se sitten elämää, jos kaikki onnistuisi ja menisi kuten haluamme. Ekikö sellainen olisi aika pinnallista elämää?
Luigi kirjoitti:
se sitten elämää, jos kaikki onnistuisi ja menisi kuten haluamme. Ekikö sellainen olisi aika pinnallista elämää?
..siis olis pinnalliseta elämää kyllä.. liikaa epäreiluutta maailmassa vaan..ite on kyllä aika hyvin pärjänny..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1544548Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1963248Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1082841Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis342803Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1462759Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos412131Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132007Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552005En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131885Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381139