Saako kaupungilla kulkea bikineissä?

Miten se mahtaa olla noin niin kuin lainsäädännön kannalta ajateltuna, saavatko naiset kävellä kaupungilla pelkissä bikineissä, vai katsotaanko sellainen jonkin lain mukaan siveellisyyttä loukkaavaksi ja rangaistavaksi teoksi? Meinaan vaan, kun olin tänään vähällä törmätä edellä olevan auton perään liikennevalojonossa.
10973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

perverttejä halujasi, sese vasta siveellisyyttä loukkaavaa on! Olisit kysynyt muijalta saako laittaa lihaa piiloon!

Äänestä

kyllä se on oma vika,vaikka en kyllä puolla alastikulkemistakaan.säädytöntähän se jo on.
Tollaset räpsyttimet mitään peitä,vahan ajan kokouimapuvut takaisin ja pitkällä lahkeella.

Äänestä

Miksi ei saisi? Poliisilla on muutakin tekemistä kuin toimia uskontopoliisina. Jos kansalainen aiheuttaa onnettomuuden tarkkaavaisuuden herpaannuttua, sopiva lisärangaistus olisi kaksi viikkoa uudelleenkoulutusta nudistileirillä.

Jos nyt alistumme vähemmistön tahtoon, on viidenkymmenen vuoden kuluttua naisilla aina ulos mennessään burkhan käyttö pakollista. Ollaanpa valppaina.

Äänestä
  • Joo multaki meinas kerran karata moposkootteri käsist ku tuijotin yht lihaksikast mustaa kundii. Sil ei ollu paitaa ja oli vaa kireet fillarishortsit jalas ja UH mikä pullotus! Se ei mitää toppauikkareit tarvinnu.

    Äänestä

bikineissä, tämän kesän hitti tosin piti olla alaosattomat. Olen odotellut vesi kielellä milloin tärppää.

Äänestä

Minusta bikneissa Tai uimapuvussa esiintyminen vaikka kaupassa ei Ole mitaan pahaa, kunhan ihminen ei Ole alasti. Minusta ylaosattomissa ei Ole mitaan ihmeellista, en muutenkaan Ole kiinnostunut naisen rinnoista, parempi on kun rinnat peitettyna sopivast, se on seksikkaampaa. Naisiia on seksikasta Jo's on bikini alaosa ja vaikka t paita Tai pusero,

Äänestä

Kyllä ainakin mulla on joka päivä tiukat pienet bikinit kun käyn kauppareissulla keskustassa, väri vaihtelee, ketaisesta vihreään aj sieltä oranssiin.

- Jorma

Äänestä
  • Mulla on stringit, raksalla. Hiertää perskoroa

    Äänestä

Jos julkisesti jollakin olis bikinit alaosa mutta olis t-paita tai pitkähihainen päällä, onko sopivaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hirmu-Jorma kirjoitti:

Miten se mahtaa olla noin niin kuin lainsäädännön kannalta ajateltuna, saavatko naiset kävellä kaupungilla pelkissä bikineissä, vai katsotaanko sellainen jonkin lain mukaan siveellisyyttä loukkaavaksi ja rangaistavaksi teoksi? Meinaan vaan, kun olin tänään vähällä törmätä edellä olevan auton perään liikennevalojonossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu