Kreationismi hävisi taistelunsa 1800-luvulla.
Nämä nykyiset osaksi äärioikeiston kanssa kuljeskelevat käyvät vain viimeistä taistoansa kuin uutta ihmekäännettä odottavat uusnatsit.
1800-l löytyi ekat välimuodot: Archaeopteryx ja syntyi uusi eliölaji (!!): Spartina Anglica.
Nämä nykyiset osaksi äärioikeiston kanssa kuljeskelevat käyvät vain viimeistä taistoansa kuin uutta ihmekäännettä odottavat uusnatsit.
1800-l löytyi ekat välimuodot: Archaeopteryx ja syntyi uusi eliölaji (!!): Spartina Anglica.
Vastaukset 6
Vanhimmat
yrittävät vääntää asiaa omaan suuntaansa...sitä voisi kuvata mosaiikkimaiseksi otukseksi mutta se ei osoita - kuten eivät muutkaan fossiilit - mitään siirtymävaihetta rakenteesta toiseen.
edustatko jopa lysenkolaista koulukuntaa? Vai olisiko neukkutiede jäänyt jopa kreationismista taakse....
..yrität rinnastaa ID-liikkeen ihmisiä natseiksi tai heitä sympatiseeraaviksi. Jos USA:ssa joku Skull&Bones -presidentti, joka teeskentelee opportunistisesti kristittyä, saa sinut luulottelemaan (tahallaan?) ID-liikkeen ihmisiä natseiksi niin ei sullakaan hyvin mene.
Leimaaminen ja mustamaalaus jää näemmä ainoaksi keinoksesi kun asiakysymykset käyvät liian kiusallisiksi.
Vähän sama kuin syyttäisin evolutionisteja "polpottilaisiksi"..
..Että ID-kirjoja on tehnyt natsimielisten kirjojen kustantaja ja Dembskin co kanssa yhteistyötä tehnyttä Ann Coulteria ei voi parhaalla tahdollakaan sanoa vasemmiston tai humanismin ystäväksi.. Häntä kuvataan rapakon takana sanalla "äärioikeistolainen".
Leisola ittehan leimaa evolutionisteja rinnastamalla meidät raiskaajiksi ja natsiheutomoiksi vaikka itse Hitler oli kreationismin kannattaja Mein Kampfissa luki että 6000 v sitten Kaikkivaltias loi..
"Southern Poverty Law Center" lie sulle jo tuttu ? Tarkkailee rasistisia rikoksia/liikkeitä/uhkia.
Käsitykseni mukaan ID-liike on jo ilmoitettu sinne ja on SPLC:n tarkkailun alainen.
Doverin konkurssin jälkeen ID-liike on keskittynyt henkilöiden mustamaalaamiseen ja semmoiseen, uhkailtu tuomari Jonesia jne.
Siksi viharasismia tarkkaileva SPLC on myös kiinnostunut..
"1800-l löytyi ekat välimuodot: Archaeopteryx ja syntyi uusi eliölaji (!!): Spartina Anglica."
Archaeopteryx on tietysti välimuoto niille jotka sen
niin ristivät, mutta hyvin yksinäinen sellainen eli vähän niin kuin poika nimeltä päivi, joka ei oikein tiennyt onko Juulia vai Roomeo?
Eliölajien syntyminen on kanssa yhdenlaista määrittelyillä kikkailua, siis aivan kuinka sovitaan, mutta kummasti ne "eliölajit" tuntuvat aina sopivan kreationismin ennusteisiin jopa paremmin kuin evouskon todisteiksi, vaikka muuta yrittävät uskotellakkin.
Spartina Anglican kanssakin pitää käyttää pientä väkivaltaa ja mielikuvitusta, jos sillä perusteltaisiin makroevolutiivisia tapahtumia.
Esim. että Spartina Anglican mikroevoluutioitui Henry Foordin toimesta Ford Angliaksi ja sitten Ford Mondeoksi? Ei pirskales kun tämäkin on vielä
mikroevoluutiota perusryhmän sisällä? Kyllon vaikeeta?