No, tietenkin Vihdistä! Sieltä missä Härkönen on kunnanjohtajana.
Mistä löydän rauniot??
vihdin puolesta
10678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
täältä
http://www.vihdinseurakunta.fi/index.php?id=375
Olen noita pitkään etsinyt, ja nyt sain tiedon, kiitos kovasti, minulle meinasi tulla jo epätoivo tämän etsinnän kanssa!
Olkkalan raunioille jatkossa? Siivois edes jälkensä.
Tulee veronmaksajille kalliiksi. Muistamme kyllä, että kunta LUPASI korjata Olkkalan kuntoon ennen vaaleja. Sitten Vihtiin tuli jostain Härkönen ja se teki täyskäännöksen, heitti roskiin em päätöksen kun niin viisas oli. Hän päättikin lopettaa koulun virheellisin perustein. Jo tehdyt päätökset unohdettiin ja kuntalaisille näytettiin persettä!! Me ei unohdeta tätä kusetusta ikinä. 104 vuotta kylän kouluhistoriaa heitettiin noin vain vessan pönttöön. Olemme PETETTYJÄ!!! Vaaleissa tavataan!
kysymässä? jos härkönen ei olis tullu ni lainaa haettais ja valtio päättäis ihan kaikesta.
Ei sota yhtä miestä kaipaa. Pelkkää puppua höpötät. Tuotahan ei usko kukaan.
Ei corppi corpin silmä puhcaise! Ha ha haa
= lopetettu palvelu!
munanneet, ihan itte. Ei kuntalaiset, mutta kuntalaiset pannaan maksumiehiksi. Varsinkin ne
ei-nummelalaiset!
Valtio olisi paljon parempi kuin nykymeno, jossa
tuhansia euroja on kupattu meiltäkin. Suunta tuntuu jatkuvan ja lisää kupataan kunhan vain kunnantalolla keksitään. Nykyisenkaltainen diktatuuri ei ole mitenkään hyvä.
jääny Härköselle pahasti toiseks ku jaksat kitistä kuukaudesta kuukauteeen samaa turhaa narinaa. On ottanu kovasti luonnon päälle. Hanki ittelles elämä, luulis tommosen olevan raskasta pitkän päälle. Pitkälle yhden ja saman kahkon kirjoituksia.