tulli yllätti, palautti veroa oma-alotteisesti!

En ole seurannut keskusteluja, mutta onko muille sattunut näin? Tuli 3 v. sitten maahantuodusta BMW 528:sta (vm 1997) tilille takaisin veroa yli 500 e. En ole tehnyt mitään valitusta vielä, kannattaako enää?
1926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Palauttaakohan Puputin pulju koskaan rahaa autonostajille, oletteko kuulleet ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeiden aika ei ole ohi kirjoitti:

En ole seurannut keskusteluja, mutta onko muille sattunut näin? Tuli 3 v. sitten maahantuodusta BMW 528:sta (vm 1997) tilille takaisin veroa yli 500 e. En ole tehnyt mitään valitusta vielä, kannattaako enää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu