Auttakaa viipymättä

Raakkaani kärsii hermostuneisuudesta ja pelkää sitä että hänen vapaus viedään raukkauden takia.
Hän on suuttunut eikä halua tulle luokseni, koska rakastan häntä ja hän on vastakin eronnut.

Rukoukset eivät ole auttaneet yhtään mitään.

Olen toimittanut tietokoneella kirjoittaman pkirjeen 6 kappaleena jo toista viikkoa sitten, ja vienyt ne 4 luterilaisen kirkon esirukouslaatikoihin, sekä vapaakirkkoon yhden ja helluntaiseurakuntaan yhden.

Lisäksi ruokouspyyntö on ollut täälläkin. Kaiken tämän jälkeen on asiat menneet entistäkin hullummaksi.

Älkää kukaan tulko sanomaan, että; "ota Jeesus sydämeesi..." Nyt on kyse rakkaasta ihmisestä

Ellei apua tule, masennus vain pahenee entisestään. sitä on kestänyt jo muutenkin toista kuukautta. en pysty tekemään enää edes duunia.
3533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaipaan rakkaintani niin paljon, että viimeiset kaksi viikko olen ainoastaan itkenyt yötä päivää.

Nukkumisestä ei tule mitään, koska koska herään hirveään painajaiseen rakkaani menettämisen pelossa.

Jumala ei kuule minun rukouksiani ainakaan, ja jos kuulee, ei ainakan niistä mitään välitä.

En kehtaa enää lähteä viemään joka kirkon esirukouslaatikkoon samaa määrää rukouslappuja, koska mitään apaua ei ole tullut , vaan asiat senkun pahenee.

Äänestä

Rakkaasi on eronnut vasta !-Anna hänen rauhassa toipua,tästä erostaan.-Eron myötä ei,
välttämättä tunteet ole tähän entiseen
kuolleet.JA ehkä hän ei halua että yrität
kahlita häntä,sanomalla,että rakastat häntä.
Anna hänen toipua rauhassa erostaan.Hän käy surutyötään läpi.-ERO-ON AINA PIENI KUOLEMA,Yhtä kivulias. ANNA nyt tämän rakkaasi olla rauhassa.
ÄLÄ painosta,älä vaadi vastarakkautta,älä
mitään,.Anna ajan kulua haavojen parantua.
Elä omaa elämääsi...Ja jos tämä rakas, rakastaa
sinua ,tulee hän kyllä luoksesi.takertumalla
ajat hänet vain kauemmas luotasi!!!.
-JA rukouksista: OLETKO varma: että tämä ihminen,on sinulle tarkoitettu?
JUMALALLA ON omat suunnitelmansa meitä
jokaista varten.
Hän vastaa,mutta;EI aina niin kuin ihminen
itse haluaa toivoo.MINUN AJATUKSENI,OVAT,Rauhan
ajatuksia.EN minä anna niinkuin maailma antaa
vaan niinkuin minun,Taivaallinen-isäni antaa".
uskokaa minuun ja häneen joka on minut lähettänyt."-.Vastaukset tulevat silloin,kun sitä vähiten osaat oottaa.-Älä enää itke!
jää TAIVAAN-ISÄN,Hellään huolenpitoon.HÄNon
laskenut kyyneleesi.NE ovat hänen edessään...
ÅLÅ YRITÄ KIIREHTIÄ HÄNEN EDELLEEN...Vaan
jätä asia,hänen kannettavakseen,,,.LUPAATHAN
?-NYT RYHDISTÄYDY,Ja nauti kesästä OK,Siunausta!!

Äänestä
  • Tosi nätisti vastasit! Aivan oikein, vielä kaiken lisäksi. Vastauksesi ei vaan tyydyttänyt masentunutta, hän tietysti toivoo, että hänen oma toiveensa toteutuisi. Vaan niin se menee, kaikki toiveet eivät täyty välttämättä. Se viisaus, mikä toiveen täyttymättömyydessä piilee, paljastuu vasta ajan kanssa.
    Masentuneelle: tuo sinun vastauksesi "kielletyille tunteille" ei ollut kaikista nätein. Entä jos kohtelet tätä rakastasi huomaamattasi samoin? Älä ahdista häntä nurkkaan, hän saattaa jättää sinut ihan siitä syystä, ettei kestä aloittaa toista ihmissuhdetta heti eron jälkeen. Jos haluat tukea häntä, älä ahdista rakkaudellasi, se tukahduttaa hänet. Hänellä saattaa olla syyllisyyden tunteita siitä, mitä hänen ed. liitossa on tapahtunut, anna hänen käydä ne läpi (sinun kanssasi, jos hän niin haluaa, kuuntele, älä vaadi). Siunausta sinulle, enkeleitä matkallesi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


masentunut.. kirjoitti:

Raakkaani kärsii hermostuneisuudesta ja pelkää sitä että hänen vapaus viedään raukkauden takia.
Hän on suuttunut eikä halua tulle luokseni, koska rakastan häntä ja hän on vastakin eronnut.

Rukoukset eivät ole auttaneet yhtään mitään.

Olen toimittanut tietokoneella kirjoittaman pkirjeen 6 kappaleena jo toista viikkoa sitten, ja vienyt ne 4 luterilaisen kirkon esirukouslaatikoihin, sekä vapaakirkkoon yhden ja helluntaiseurakuntaan yhden.

Lisäksi ruokouspyyntö on ollut täälläkin. Kaiken tämän jälkeen on asiat menneet entistäkin hullummaksi.

Älkää kukaan tulko sanomaan, että; "ota Jeesus sydämeesi..." Nyt on kyse rakkaasta ihmisestä

Ellei apua tule, masennus vain pahenee entisestään. sitä on kestänyt jo muutenkin toista kuukautta. en pysty tekemään enää edes duunia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu