E-pillereistä ja menkoista

Eli olen aloittamassa e-pillerit ja gynekologi sanoi että aloittaa heti samana päivänä kun menkat seuraavan kerran alkaa. Eli kun otan pillerin, niin loppuuko minulla menkat vai jatkuvatko ne normaalisti? Vai miten?
2205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Menkat jatkuvat normaalisti.

Äänestä

Todennäköisesti joku kolmesta vaihtoehdosta:

1. Menkat loppuvat kuin seinään
2. Menkat tulevat normaalisti ja loppuvat ajallaan
3. Menkat jatkuvat pidempään kuin normaalisti, mahdollisesti koko ensimmäisen liuskan ajan tai jopa pidempään

Voit valita noista vapaasi. Sinun arvauksesi on ihan yhtä hyvä kuin muiden. Ei ole olemassa mitään sääntöä, että käy niin tai näin. On vain mahdollisuuksia. Niin ja kaikki yllämainitut ovat täysin normaaleja, jopa tavallisia tilanteita, joihin voi suhtautua sen mukaan (eli ei tarvitse soitella lääkärille, jos vuoto jatkuukin pidempään kuin normaalisti).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätönihminen kirjoitti:

Eli olen aloittamassa e-pillerit ja gynekologi sanoi että aloittaa heti samana päivänä kun menkat seuraavan kerran alkaa. Eli kun otan pillerin, niin loppuuko minulla menkat vai jatkuvatko ne normaalisti? Vai miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu