Irak/Afganistan-sota maksanut USA:lle 610 mrd dollaria. Asukkaita USA:ssa 300 milj.
Jokaiselle asukkaalle 2030 dollaria bonusta jos rahat olisi annettu USA:n asukkaille.
Ja ne vaan huutaa sotaa sotaa lisää.
Jokaiselle asukkaalle 2030 dollaria bonusta jos rahat olisi annettu USA:n asukkaille.
Ja ne vaan huutaa sotaa sotaa lisää.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ole asukkaille tarkoitettu, vaan suuren osan niistä rahoista saa yhtiöt jotka sotateollisuutta pyörittää ja samalla ne työllistää näitä asukkaita, veromaksajilta virtaa rahaa yhtiöille jotka jo nyt hallitsevat maailmaa, se on hyvää bisnestä se.
"Mikä on hyväksi GM:lle, on hyväksi Yhdysvalloille."
http://www.globalisaatio.net/ylikansalliset.html
voinut laittaa kiertoon yrityksille, jotta jenkeissä olisi jokaiselle kansalaiselle, yleinen terveydenhuolto. No sota on tärkeämpää. Lapsina mekin haimme paikkaamme nyrkein ja ritsoilla. Mä tein joutskarin ja nuolia.
"Irakin sota on rikastuttanut kymmenet amerikkalaiset ja myös brittiläiset yritykset sekä niiden johtajat ja osakkeenomistajat.
CACI- ja Titan, BKSH & Associates, Fluor International, Aegis Halliburton, Carlyle Group, KBR, Engineered Support Systems Incorporated, Lockheed Martin..."
http://hirvasnoro.blogspot.com/2005/03/bucky-set-ja-muut-irakin-sodalla.html