Jos tarkkaan kuuntelitte niin ferrari ei ole ihan kondiksessa vaan pitää kaasua löysätessä röpellystä eli polttaa putkessa vielä jostain syystä....ei taida kestää koko kisaa.
Ferrari röpeltää
Sagittarius
10741
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Juu,kuuntelin vähän samaa,ei kyllä ihan terveeltä kuulostanut,tahi sitten äänet tyystin erilaiset kuin viimevuotisessa.
Kuuntelin tuota samaa, mutta siinä kohtaa jonka huomasin oliluultavasti luistonesto päällä koska röpelsi mutkasta kiihdyttäessä.
On kyllä pelottavan nopea, koska heti ekassa vedossa nopein eikä varmasti ollut vielä kaikki pelissä :-(
"Pelottavan nopea"?-No jaa,Kimihän aurasi hiekkoja pois radalta,ja oli vain 0.7 sekkaa hitaampi..
No,sitten nähdään Mäkin ja Ferrarin voimasuhteet kunnolla,kun uusi Mäkki saapuu kehiin,ennakkotiedot kertovat sarjan tehokkaimasta myllystä..
http://www.mtv3.fi/urheilu/uutiset.shtml?f1/julkaisut/166956
Että Kimi saa uuden auton pian, kuskinahan hän pärjää ketä vastaan vain, kunhan auto vain kulkee..
Rubenin autoonhan tuli vesivuoto ja hän joutui ajamaan perjantaina vara-autolla. Itse olen lähes varma että ainakin toinen Ferrareista ei tule pääsemään maaliin. Kyseisellä radalla on hyvin pitkä suora jossa moottori toimii pitkän aikaa äärikierroksilla.
Luistonesto joka siellä röpeltää.
Vois käydä säätään, mutta nyt ei ehdi!
joo...jotain vikaa taisi olla, kun ei tullut kaksoisvoittoa tällä kertaa.
Ferrari toimi hyvin eikä pitäny mitään ylimääräisiä ääniä nyt.
Räikkösellä taas ei refleksit toiminu tarpeeksi nopeesti ja seurauksena nolo lopetus.