ku sä järvessä pulikoit?
Mitä ihmettä sä oikein touhusit,
Viivi.
381261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 48 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 48 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
no kun tää yritti soutaa ja käsi ei oikeen vielä pitäny niin airo putos,sit yritin ottaa sitä takas kurkotin ja kurkotin ja auts-----noin tää pääsi uomaan
koitan koittan istuu---nimi naista nyöten,joko ny huomaat-------mut kuule me käytiin siskon kaa eräässä paikassa se oli sellanen nähtävyys,siellä oli vieras kirja,että sai laittaa nimensäsiihen-----hassu sisko kirjotti että----mikä lie tytön tyllerö kävi täällä mukanani ihan(a)seko----sit meidän jälkeen siihen tuli jotkut muut kirjottamaan nimensä,niin kohta alko kuuluun että kato täällä on ihan(a) kukakohan se on näistä----tää vaihto väriä ja tuli vähän kiire----ei yhtän kiva olla kuuluisuus
sähän oot jo kuuluisuus?!!
Mä en oo. Jos jossain lukee Viivi, nii ihmettelevät vaan että missä se sika sit on...
sen verta harvinainen nimi että jää käikille päähän------sikaako etsivät----no ei kai-----täällä paistaa,entä siellä
pelaa
Olisin halunnu jutella teiän kanssa, mutta se ei oo nyt onnistunu, syystä tai toisesta...Sen mä tiiän, että syy ei oo teissä eikä mussa, vaan jossakin muussa:(
Ritarilta...Sen varmaan arvasittekin;)
me vaan pelleiltiin
jotakin uutta, ainahan te pelleilette...Ei teitä voi ottaa kovin vakavasti...No, ehkä Viivi joissakin viesteissään oli tosissaan...Ainakin vähän;)
mua ei kannata ottaa vakavasti-----olitko pelaamassa,voititko----mitä sait palkinnoks ja miten se maksettiin
viestiäni, et kyl mä sut otan vakavasti mut sun viestejä en aina, koska tiiän et sä pelleilet paljon:) -Kyl, kyl...Pelasin mä, mut siit ei sen enempää, jos et suutu:(
Mut namia sä kyl mult saat; Ritarin ensiapupakkaukseen kuuluu myös suklaata ja irtokarkkeja, joten otetaan vaik sieltä...Mut millaisista sä tykkäät???
no suklaasta ja irtorarkeista tietty tykkään-----mistä sä tiesit man
karkeista, siinä on...Olepas hyvä;) Mut ootko sä nyt täysin kunnossa, et voit ihan ite syyä noita, vai pitäskö mun tulla...??? Siis auttaan;)
oonko kunnossa--tää on tippunu vaikka mistä----ja muutenkin sapettaa
Tän mä otan tosissaan ja lohdutan sua...Lämpimillä ajatuksilla, kun en oikein muuta voi, vaikka haluisinkin...:( Siis täällä...???
en mä tiedä,mussa on varmaan jotain vikaa kun oon niin tapaturmaaltis
olemassa Ritari, joka kuuntelee ja lohduttaa, jos elämä pännii tai on muuten tarve purkautua...;)
no kerroppas----onko sulla pitkä tukka,korvista,vino nenä,kaikki hampaat tallella ja ja........
en oikein ymmärtäny, mut aika hauskaa se kyl oli...:) No, omat on hampaat, mut noi muut ei oikein täsmää:(
Mut listako viel jatkuu? Jos niissä olis jotain, mikä sattus...
siniset silmät---ikä 30,35,40,45 50----eikä saa sit narrata
syö viestit
löyty oikeetakin, enkä varmana narraa;)
mikä noista---siniset silmät vai----ja ikä oli mikä sano
sulla joku tietty mies nyt mielessä, jonka sä luulet mun olevan??? Mut hei...mä haluun jutella tääl ihan in gognito...Siel, mis me kerran käytiin, voisin kertoo vähän kyl lisääkin, mut ei paljoo...Toivottavasti ymmärrät, miks ja hyväksyt sen...!!??
kuhan oon uteliaas hopsö-----no kerro
se totuudenrunko kulkee koko ajan taustalla.
Olet varmasti mukava mies, mutta olen oikeasti huolissani ystävästäni Ihanasta. Sä kun vähän liian hanakasti pyrit ns. suoraan asiaan, niin epäilen tosissani sun oikeita aikeita ja sitä, että oletko ylipäänsä edes vapaa. Mutta eihän se asia mulle kuulu, mutta muista kohdella tuota Ihanaa sitten hyvin. Sitä ei saa huijata.
Muistathan, ja ethän loukkaannu mun suorista sanoista.
Huomenissa käväisen tässä pikaisesti Pohjois-Suomessa, joten en ole kovin aktiivisesti netissä - jos lainkaan. Olkaahan kiltisti. ;)
tuohon ei voi kuin sanoa, että hänellä on ystävä !
tää on kovaa ketoa----ja ajattelee aivoilla---eikä niin vaan kesyynny-----
ripitit oikein kunnolla Ritaria...*Tää painaa päänsä alas ja vähän nolostuu...*
Mitähän mä tohon vastaisin...??? Noo...en aio huijata sen enempää ihanaa, kuin ketään muutakaan; en ole sellainen mies...!!!
Nikkini jo sen kertoo: kunniallinen ja reilu olen kaikin puolin ihmisenä, siis ritarillinen; varsinkin naisia kohtaan...:) No, miesten kanssa voi joskus ottaa matsia, kun puolustaa naisen kunniaa, heh. heh!!!
Enkä loukkaannu sun sanoistasi, koska itse tiedän millainen olen...Hyvää päivän jatkoa ja juttelemisiin, joskus!!!
et mä en täällä voi kertoo yhtään enempää, mitä kyl pahoittelen:(
tylsää,tylsää ,tylsää
jos siirrytään sinne...tiiät kyl minne, vois tylsyys hävitä, eiks niin??
no kerrotko sitten
voi taata, että riittääkö se sulle; et taida olla yleensäkään kovin vähään tyytyväinen...;)
vaikka en tiedä onko se viisasta---mut otan sen riskin---joko mennään
oo ihan(a), vai mitä?!
mut se tuli vaan vahingossa tuohon tuo ihan oikeesti
muuta kun menox...;)