Kävin viikko sitten paikkauttamassa hampaan yksityisellä ja nyt sitten on alkanut koskea hampaaseen purressa. Parina ekana päivänä hampaan reunassa tuntui paikka aineen reuna, mutta ilmeisesti on lähtenyt irti lankaa käyttäessä. Onkohan koko paikka lähteny siinä samalla? Peilillä kattoessa hammas näyttää haljenneelta?!Keskeltä hammasta menee siis viiru joka näyttää halkeamalta. Multa ei oo siis aiemmin paikattu hammasta joten en tiedä onko normaalia.
Onko mahdollista?
Sadunsiemen
2241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jäädä korottamaan ja purressa haljennut(eli viiru tarkoittaa halkeamaa). Mene siis takaisin samaan paikkaan korjauttamaan hammas-->pitäisi mennä takuuseen!
Joo kiitos! Soittelin kyseiseen paikkaan mutta kaikki lääkärit ovat lomalla ja hammaspuoli heinäkuun kiinni. On kai yritettävä johonkin päivystykseen ja sitte periä korvausta