Punaisessa moskeijassa

Punaisessa moskeijassa jopa satoja kuolleita
12.07.2007 08:31

Pakistanilaislehden haastatteleman silminnäkijän mukaan moskeijassa oli satoja ruumiita. Lehden epäilyksiä vahvistaa se, että viranomaiset eivät ole päästäneet tiedotusvälineitä vierailemaan moskeijassa. http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2007/07/543311
Usan nuoleskelu ei näköjään miellytä kaikkia Pakistanilaisia.
13486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Se varmaan oli USA:n syy että vallankumoukselliset uskonnolliset johtajat olivat ottaneet moskeijan jihadinsa tukikohdaksi...

Ilmeisesti syytät USA:ta vielä siinäkin vaiheessa, kun tuo kyseinen moskeija on joku moskeija täällä Suomessa, ja omat lapsesi ovat siellä panttivankeina...

Tavalliset pakistanilaisetkin ovat varmaan USA:n aivopesemiä kun eivät halua kotimaansa luisuvan Talibanin hirmuhallinnon alle!

Eli sinä siis tykkäät Taliban-tyyppisestä hirmuhallinnosta.

Äänestä

Niin paljon että olet valmis tukemaan totalitäärivaltiota haluavia kapinallisia demokraattisesti valitun hallituksen sijaan?

Äänestä
  • Usan nukkehallitus sopii usanisteille, mutta ei Pakistanilaisille. Vaikeuksia luvassa jatkossakin eikä ihme. Usa vittun ei kotiinsa , niin Irakista, Pakistanista, Afganistanista ja kaikkialta. Usalaiset heti kotimatkalle ja ruvetkaa juhlimaan suuren johtajanne synttäreitä vaikkapa noin virka kauden loppuun aluksi.

    Äänestä

  • vaikeuksissa, kirjoitti:

    Usan nukkehallitus sopii usanisteille, mutta ei Pakistanilaisille. Vaikeuksia luvassa jatkossakin eikä ihme. Usa vittun ei kotiinsa , niin Irakista, Pakistanista, Afganistanista ja kaikkialta. Usalaiset heti kotimatkalle ja ruvetkaa juhlimaan suuren johtajanne synttäreitä vaikkapa noin virka kauden loppuun aluksi.

    Usa häärii kaikkialla, Irakin jälleenrakennus urakatkin lyöty lukkoon jo 2003. Jotain pientä vaan on mennyt pieleen, (Radio Suomi klo10,05 alk. )

    Äänestä

Panttivankien vapauttamisen jälkeen Venäjän televisio näytti sisältä heti kaiken ?

Samoin sen teatterin kaasutuksen jälkeen jne. ... ??

Äänestä

Tiedoitushan menee ihan Usan opeilla, eli täyttä valhetta.

Äänestä

"The stand-off began in January when hundreds of stick-wielding female students of the seminary occupied a children's library in Islamabad in protest at the demolition of mosques in the capital.

Emboldened by the inaction of authorities, more students who were demanding the enforcement of Sharia law in Pakistan began an anti- vice campaign in the capital, detaining alleged prostitutes, harassing store owners and kidnapping policemen."

Siinä nähdään mihin päädyttiin kun ei otettu kovia otteita käyttöön heti alussa!

Siihen perustuu islamin leviäminen, jos jossain havaitaan heikko kohta niin heti isketään siihen. Koko ajan, ympäri maailmaa. Vastustajilla ei ole globaalia perspektiiviä eikä ymmärrystä islamin tavoitteista, eivät näe koko kuvaa eivätkä ymmärrä mistä on kyse.

Äänestä

Ihmettelinkin, että puhuttiin sadoista panttivangeista naisista ja lapsista... Ruumiita on varmaan sadoittain, sen voin hyvin uskoa.

Äänestä

Tuossa näytti naakka jääneen auton alle, jenkkien syytä sekin!

Äänestä

"Fighters inside used machine guns, rocket launchers and booby traps as they fought through a warren of bunkers and tunnels."

"The resistance that the law enforcement agencies faced was much more than what anyone expected," Aziz said. "These people were trained, hard-core fighters who knew very clearly what they were doing."

Äänestä

Ja eräät mediat ja sairaalloiset ihmiset tahtovat tietenkin nähdä muut kuin islamistit sen aiheuttajina.

Kritisoin täällä usein ankarastikin USA:n epäkohtia, mutta moskeijan verilöylyyn ei ole terveellä järjellä löydettävissä muuta syyllistä kuin islamistinen tappokiihkoilu.

Äänestä

"Lehden epäilyksiä vahvistaa se, että viranomaiset eivät ole päästäneet tiedotusvälineitä vierailemaan moskeijassa."

Eli rivien välistä on luettavissa katkeruus siitä etteivät tiedotusvälineet (tai kenties kyseinen katkeroitunut lehtimies) päässyt alueelle teutaroimaan.

Aivan samalla tavalla mistä tahansa konfliktin tai onnettomuuden vuoksi suljetusta alueesta voisi esittää villejä arvauksia koska: "sinne ei päästetty".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


satoja kuolleita kirjoitti:

Punaisessa moskeijassa jopa satoja kuolleita
12.07.2007 08:31

Pakistanilaislehden haastatteleman silminnäkijän mukaan moskeijassa oli satoja ruumiita. Lehden epäilyksiä vahvistaa se, että viranomaiset eivät ole päästäneet tiedotusvälineitä vierailemaan moskeijassa. http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2007/07/543311
Usan nuoleskelu ei näköjään miellytä kaikkia Pakistanilaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu