Onko kenelläkään tietoa paljon tulisi kuluja hakea auto virosta ? (laivarahti,rek. kulut virossa yms.)
Miten menee rekisteristä poisto yms. hommat virossa kun on tuomassa suomeen?
Olisi tarkoitus hakea bmw 535i e34 vm. 88-93 virosta kun on varmaan helppo hakea.
Miten menee rekisteristä poisto yms. hommat virossa kun on tuomassa suomeen?
Olisi tarkoitus hakea bmw 535i e34 vm. 88-93 virosta kun on varmaan helppo hakea.
Vastaukset 6
Vanhimmat
niin ja viro aihesia auton haku linkkejä voi laittaa jos tietää jotain..
vaan ilmiselvästi myös laiska!
Teksti vilisee kirjoitusvirheitä, erityisesti maiden nimien kirjoitus pienellä alkukirjaimella osoittaa koulukirjojen jääneen lukematta.
Selaas tän palstan otsikoita niin löydät aiheesta useammankin keskustelun ja nimimerkin "Toomas" asiallisia vastauksia ja monelta muultakin hyvää tietoa.
Jätä omaan arvoonsa ne jotka väittää et kaikki Virossa myytävät autot on varastettuja, kolaroituja, puolassa navetassa vanhoilla osilla korjattuja jne.
Kyllä Virosta löytää ihan hyviä autoja. Ja kyllä Saksasta löytää ihan huonoja autoja.
Yksinkertaisesti: käytä tervettä järkeä. Tommosia halpoja autoja kannatta kyllä katsoa ihan ekaks Virosta, koska se Viro on niin hiton lähellä ja rahdit on niin hiton halpoja.
Uudenkarheiden kohdalla ehkä sit Saksa on parempi.
Kiire oli kun kirjoitin viestiä, joten virheitä varmasti löytyy.
Viroa olen katsellut koska halpa tuoda, verrattuna saksaan.
Tietääkö kukaan paljonko maksaa rek. kulut virossa, kun on tuomassa autoa suomeen?
Niin ja jos jollakin on viron rengas/vanne liikkeiden linkkejä tiedossa niin kertokaa ihmeessä!
Miksi ihmeessä rekisteröisit auton Virossa jos olet tuomassa sitä Suomeen ??
En tietenkään rekisteröi sitä viroon, tarkoitin rekisteristä poiston kuluja, ja siirtokilpien hintaa. Joten yleistin vain rek.kuluiski em. asiat.