Kamottavaa uutta lisätietoa orjakaupasta

5843
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Israel on tänään ainoa moderni demokaratia lähi-idässä, ja siellä varmasti toimii lainsäädäntö ja poliisi samalal tavalal kui täälläkin. Se, että aikaisemmin juutalaisia oli orjakauppiaana ei tee heistä tänäpäivänä pahempia kuin mekään. Orja-ataloutta ja kysyntää pyörittivät kristityt, jotka ylläpitivät orjatyöllä maateollisuutta jne amerikoissa. Kaikki olivat yhtä sikoja. SE, että talmudissa kirjotetaan niin ja niin on kuitenin muistettava, että Israelin Jumala kehoittaa samassa kirjassa kohteelmaan muukalaisia oikeudenmukaisesti.

Äänestä
  • Otettu jo ? Jos ei niin kiireesti tohtorin juttusille.

    Äänestä

  • Yksityisyrittäjä kirjoitti:

    Otettu jo ? Jos ei niin kiireesti tohtorin juttusille.

    ...oletteko lääkäri?

    Äänestä

ihan kaikkea ei tarvitse niellä purematta.

Äänestä
  • Sen lisäksi mm. googlessa ja youtubessa on aiheesta enemmänkin materiaalia. Tämä otos ei ollut valio, provosoiva kylläkin.

    Vaikutelma on, että tätä asiaa tulee monelta eri taholta. Video aineisto ei toki ole ainut.

    Videossa esitetty juutalaisten medianvalta oli valheellinen ja toisaalta sen merkitys on vähentynyt Internetin myötä. Se ei ollut pointtini.

    Tämä ei lyö pohjaa, kuitenkaan asialta. Voin toki linkittää lissä, mutta toisaalta en näe tätä vaihtoehtoa asialliselsi asian tässä vaiheessa, koska kartoitan itsekkin alustavasti asiaa. Vienee aikansa, milloin saame yleltä aihetta tasapuolisemman kuvauksen asiasta aivan muita kanavia pitkin.

    Tiedän, että asiaa on tutkittu ja tullaan tutkimaan. Entistä laajemminkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kylmät väreet nousi niskaan kirjoitti:

http://uk.youtube.com/watch?v=zKuJrzKEQas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu