mitä lisäravinteita suosittelette nuorelle naiselle? proteiinia en varmasti saa ravinnostani tarpeeksi. luontaistuotekaupassa ehdottivat whey 8100 heraproteiinivalmistetta. se maistuu ihan jumalattoman hirveältä...välillä alkaa etoa. ovatko kaikki proteiinivalmisteet yhtä kammottavan makuisia? mitä muuta tarvitsisin?
lisäravinteet
riikka
101121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olenpa kysellyt mistä saa esim. kreatiinia,eipä ole tullut yhtään selvää paikkaa/osoitetta mistä sais. Jokohan nyt olis varmaa tietoa mistä saa? Odottelen vastausta.
netissä on useita myymälöitä, lähes kaikista luontaistuotekaupoista ym löytyy
Luontaistuote kaupoista ei ole löytynyt,josta olen kysellyt. Ihan sama tunne kuin huumeita kyselisi,myyjä nolostuu ja on todella vaivautunut,ei meillä semmoisii. Mistäs niitä netti osotteita sais. Jos tiedät,niin laitappa näkyville.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=109&conference=1500000000000052&posting=22000000000288754
mutta kokeile nuita
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=109&conference=1500000000000052&posting=22000000000392320
miksi niiden pitäisi maistuu hyvälle? jos haluut tuloksii nii syöt,maistu mille maistu! haluutko oikeesti vai?
osalla bodareista ei todellakaan taida olla aivoja kun tuommosia kirjottelee, huh huh.
Onhan niitä maustettuja vaihtoehtojakin...siihen makuun pitää vaan tottua=)En mäkään varmaan sais enää alas maustamatonta paljasta heraa=)
Ite vetelen soijjaa lisäprotskuna,varsinkin illalla ennen nukkumaan menoo..
Sit tietenki jos treenailet, ni palautusjuoma. Niitä löytyy ihan hyvänmakusiakin vaihtoehtoja..
Mutta varmaan siel luontaistuotekaupassa osataan sanoo mikä sopii parhaiten, ku vaan sanoo mitä haluu..hmm..olikohan tästä ny mitn apua=D!!
maustettuja vaihtoehtoja on siis alettava metsästää. on pakko saada jotakin muuta. mikä tahansa oikeastaan käy...kunhan ei maistu samalta. täytyy kyllä kuluttaa ensin loppuun tuo heraproteiini. vaikka se jumalattoman etovaa onkin, mä en todellakaan heitä sitä pois. tuhlata ei saa...mieluummin kärsii hieman. ei sitä ole kuin sellaset puol kiloa jäljellä.
eli...kiitos avusta.
esim sekoittaa siihen itse kaakaoo tai mitä nyt sitten haluat...ei ole vaikeeta..tai sitten esim joku porevitamiini jossa on makuja!::))