Mentor 400 cc

Onko kenelle laitettu heti näin isoja implantteja? Lääkäri ehdotti näitä tai 350 cc. Laatukirurgian sivuilta kuitenkin luin, että 250 cc olisi suurimmat kerralla laitettavat ?
Olen 175 cm / 68 kg
4718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Höpön höpön!
Koko riippuu siitä onko kapea vai leveä rintakehä.Onko imetyksiä takana,jolloin jäänytlöysää nahkaasaadaan suurempikin implantti mahtumaan. Olen 171cm ja 62kg annoin kirurgin itse katsoa mielestään minulle parhaan koon ja laittoi 350cc juuri sopiva minulle. Jos olisi laitettu Suomessa mietitty 250cc olisi ollut aivan liian pieni koska rintakehäni on leveä.

Äänestä
  • Minä olen pituudeltani 177cm ja mitta rintojen alta 93cm. Läskiä ei juurikaan ole, mittaa tiukasti kiristäen voi saada mitaksi 90cm. Eli rintakehäni on todella laaja. Alkuperäinen kuppikoko oli AA ja implantit laitettiin rintalihaksen alle juuri rintojen pienuuden takia. Ensin suunniteltiin 325 tai 350, mutta lääkärin nähtyä todellisen tilanteen, laitettiin 300cc. Omastakin mielestäni suurempaa ei olisi tainnut pystyä laittamaan. Nämäkin venytti omaa rintaa niin että arkuutta kesti melko kauan.

    Jos rinta on ollut iso ja venynyt, sinne mahtuu isokin implantti. Kyllä lääkäri pystyy arvioimaan aika hyvin minkä kokoinen implantti tarvitaan haluttuun tulokseen pääsemiseen. Itse pyysin pientä C-kuppia ja mittanauhan ja erikoisliikkeessä sovitettujen rintaliivien mukaan siihen ilmeisesti päästiinkin.

    Äänestä

  • 300cc kirjoitti:

    Minä olen pituudeltani 177cm ja mitta rintojen alta 93cm. Läskiä ei juurikaan ole, mittaa tiukasti kiristäen voi saada mitaksi 90cm. Eli rintakehäni on todella laaja. Alkuperäinen kuppikoko oli AA ja implantit laitettiin rintalihaksen alle juuri rintojen pienuuden takia. Ensin suunniteltiin 325 tai 350, mutta lääkärin nähtyä todellisen tilanteen, laitettiin 300cc. Omastakin mielestäni suurempaa ei olisi tainnut pystyä laittamaan. Nämäkin venytti omaa rintaa niin että arkuutta kesti melko kauan.

    Jos rinta on ollut iso ja venynyt, sinne mahtuu isokin implantti. Kyllä lääkäri pystyy arvioimaan aika hyvin minkä kokoinen implantti tarvitaan haluttuun tulokseen pääsemiseen. Itse pyysin pientä C-kuppia ja mittanauhan ja erikoisliikkeessä sovitettujen rintaliivien mukaan siihen ilmeisesti päästiinkin.

    suurkiitokset vastauksista! Nyt vaan malttamattomana syksyn odotukseen !

    Äänestä

Minulle laitettiin neljä päivää sitten Mentorin 400cc:t Tallinnassa Laatukirurgian toimesta. Kuppikokoni suureni C:stä täyteen D:hen. Olen erittäin tyytyväinen tulokseen. Turvotus alkaa pikkuhiljaa hävitä, kipulääkkeitä syön tosin vielä jonkin aikaa.
Mitään proteesikoon ylärajaa ei tietääkseni ole. Kaikki riippuu henkilön anatomiasta, paljonko sinne mahtuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


silikonit kirjoitti:

Onko kenelle laitettu heti näin isoja implantteja? Lääkäri ehdotti näitä tai 350 cc. Laatukirurgian sivuilta kuitenkin luin, että 250 cc olisi suurimmat kerralla laitettavat ?
Olen 175 cm / 68 kg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu