ohjautuminen esim. 5 sek toiselle sivulle

Muistaakseni JavaScriptillä jotenkin sai tehtyä niin, että esim. sivu1.htm ohjaudutaan esim. 5sek päästä sivulle sivu2.htm ?

Jos, niin, muistaako joku miten tuo tehtiin?
3503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hoitaa siirtymisen. Javascriptiin ei kannata luottaa (käyttäjä on voinut ottaa sen pois päältä).

Laita meta-tagi headiin:

Äänestä
  • tässä minun tapauksessani ei ole tuo metajuttu mahdollinen, vaan tarvitsen nimenomaan javascript -koodipätkän.

    Äänestä

  • cheese_ kirjoitti:

    tässä minun tapauksessani ei ole tuo metajuttu mahdollinen, vaan tarvitsen nimenomaan javascript -koodipätkän.

    window.setTimeout('window.location="http://www.suomi24.fi"; ',5000);

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


cheese_ kirjoitti:

Muistaakseni JavaScriptillä jotenkin sai tehtyä niin, että esim. sivu1.htm ohjaudutaan esim. 5sek päästä sivulle sivu2.htm ?

Jos, niin, muistaako joku miten tuo tehtiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu