morjensta mistähän vehkeestä on peräisin ne hydrauliset ohjaustehostimet joita olen nähnyt asennettavan alkupeäisen ohjaus vaimentimen tilalle? olen aika useasti nähnyt autoissa moisia mutta en ole löytänyt niitä mistään soitin muutamaan traktori varaosa puljuun mutta tuli aika tympeitä vastauksia sieltä suunnasta kun olisi pitänyt tietää vm ja merkki eivät oikeen olleet palvelu halukkaita.. joten mistä saan sellaisen kun ei viitsisi simpukkaa alkaa vaihtaa ja tollasessa varmaan on enemmän voimaa kun alkuperäisessä tehostimessa..
ohjausvaimennin/tehostin
hilux82
2369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tarkoitat varmaan orbitroli-ohjausta, tuttu traktoreista yms.
Orbitti ei ole millään tavalla muutoskatsastettavissa autoon ja sen voimat murjovat ohjausiskarin kiinnikkeet takuu varmasti. vaihda ihmeessä se simpukka jos tehostusta haluat. orbitin asennus vaatii varmasti enenmmän verta, hikeä ja oravannahkoja.
Ja kiinnityspisteet pitää olla kestävät.
Jos taasen olet tekemässä puhtaasti metsäkäyttöön off-road peliä niin silloin orbitti on ihan kohdallaan. osia saa hydrauliikka liikkeistä tai traktori purkaamoista. Liian iso/tehokas orbitti tekee ohjauksen todella nopeaksi ja vaikeaksi ajaa.
et voi asentaa sitä sylinteriä vaimentajan tilalle,jos nyt käsitin oikein olet näin tekemässä?Sylinteri vaatii ohjauksen milloin se tietää liikkua oikeaan suuntaan ja se onnistuu vain tehostetussa simpukassa...tai ei simpukoissa taida olla edes vastaavanlaista toimintoa kuten hammastangossa josta ohjausventtiilistä voidaan suoraan ottaa voima sylinterille.Eli jos ohjaustehostimen haluat vaatii se tehostetun simpukan ja pumpun sille.Ja jos olet vaimentajaa hakemassa olen vain hiljaa..