Firefox vahvoilla Suomessa kohta

surffaa firefoxilla netissä.
"Seurannan mukaan Suomessa, Sloveniassa ja Slovakiassa Firefoxin käyttöaste on yli 40 prosenttia. Sloveniassa 47,9 prosenttia, Suomessa 45,4 prosenttia ja Slovakiassa 40,4 prosenttia".

http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=46&news_id=200717263&rss=8

Liity USA vastaisiin käyttäjiin ja surffaile hyvin mielin.
4236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

käyttäisi tulikettua ym halpisselaimia

Äänestä
  • olet selaimestasi maksanut, oi älyn jättiläinen?

    Äänestä

Ainakaan toi seurapiiri. Slovenia on ainoa OK:n tuntuinen paikka.

Tsekeistä ja Slovakeista taas tulee lähinnä mieleen mitä pirun tekemistä niillä yleensä on Unionissa? Puhun kokemuksesta ja kaupallisessa mielessä.

Mitä Firefoxin tekniikkaan tulee, juuri kaverin kanssa jutustelimme että sitäkin selainta saa päivittää lähes joka pirun päivä.
IE:tä mitenkään kehumatta; Wintoosahan on onnistunut lähes täydellisesti härskin monopoliasemansa käytössä.

Ihmeen leväperäisiä nämä jenkit. Googlella olisi kanttia vääntää oma järkkärinsä markkinoille vaikka ensi kuussa - mutta kuka kähmii tai lahjoo ketäkin?

Äänestä
  • ja vaikka pitäiski niin se on niin automatisoitu ettei kerkiä edes haukotella kun update on ladattu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puolet kirjoitti:

surffaa firefoxilla netissä.
"Seurannan mukaan Suomessa, Sloveniassa ja Slovakiassa Firefoxin käyttöaste on yli 40 prosenttia. Sloveniassa 47,9 prosenttia, Suomessa 45,4 prosenttia ja Slovakiassa 40,4 prosenttia".

http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=46&news_id=200717263&rss=8

Liity USA vastaisiin käyttäjiin ja surffaile hyvin mielin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu