Onko viehättäviä feministejä

olemassa ?

Kun en ole tavannut,niin päädyin kehäpäätelmään:feminismi aiheuttaa rumuutta tai rumuus feminismiä.

12

1668

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • crocoodiile

      Ainakaan minun mielestä.

      • RUMIA(KUVOTTAVIA)

        Onhan jo pitkään valppaat kansalaiset nähneet jo politiikassa mihin se johtaa.Feministipolitiikkojen miesten elämää vaikeuttavia lakisäädöksiä ja alotteita,syyllistämällä heitä mitättömistä asioista.Sairaita ja itsekeskeisiä sexuäälisten vähemmistöjen etujen nostamiseksi terveiden kansalaisten tasolle.Yhteiskunnan terveiden normien alas ajoon,jossa keskeinen asema on homo,lesbo ja lesbojen hedelmällisyys hoidot.Mitään kunnon aloitetta ,jotka parantaisivat kansalaisten sosiaaliturvaa ja oloja ei ole tullut moniin vuosiin.Siinä ne ovat pyörineet prostituoitujen ja thai hierojien tasolla.Siitä vaan äänestämään jatkossakin feministejä, niin pääsette kokemaan mitä on olla banaanivaltion kansalainen,ja katkeran feministin rankaisema kansalainen.


      • FEMINISMI ULOSTUKSEN

        MAKSIMOINTIA.KETÄ KIINNOSTAA KOVA JÄTKÄ VÄÄRÄSSÄ SUKUPUOLESSA.


    • Admira

      vaativissa naisissa niin pelottaa. Jokainen on jonkun näköinen, kokoinen ja ikäinen. Niin miehet, kuin naisetkin. Jotain perin kummallista on siinä, että feminismiä ilkutaan. Yhtäläiset oikeudet on kirjattu YK:n ihmisoikeussopimuksiin, vaikka ne eivät ole toteutuneetkaan juuri missään. Miksi jotkut miehet ovat niin vihamielisiä naisia kohtaan? Eikö olisi paljon mukavampi elellä jos ymmärtäisi, että meillä kaikilla on samanlainen ihmisarvo sukupuolesta riippumatta. Ja elää toisia kunnioittaen.

      • eh-hehe

        Mitä voi vaatia läskipohjakenkiään polkeva lespaava lehmä ?


      • Nimetön
        eh-hehe kirjoitti:

        Mitä voi vaatia läskipohjakenkiään polkeva lespaava lehmä ?

        käydä tuuri naisten suhteen. Mene itseesi.


      • crocoodiile

        Etkö tiennyt että täydellinen tasa-arvo on silkka mahdottomuus?
        Ja niin kauan kun ei ole TÄYDELLISTÄ tasa-arvoa, niin te feministit valitatte.


      • ENEMMÄN TASAARVOA

        Miksikö miehet vihamielisiä naisia kohtaan?Siksi että naiset jatkuvasti syyttävät miehiä ja politiikko naiset tekevät miesten elämän ikäväksi kaikenlaisilla kielloilla.


    • mies ;-)

      olen naimisissa sellaisen kanssa

    • etwe

      päin seikkailet maailmassa?

      Eikö ylipäätään ole viehättävää, että ihmisellä on tähtäimiä, johon hän pyrkii?

      ''Feminismi aiheuttaa rumuutta tai rumuus feminismiä''
      - Lisää selityksiä ja perusteluja kehiin, muuten tuo väite on aika heikolla pohjalla

      • eivät katsele sillä silmällä

        kun nuori tyttö ei saa kiihokkeita,jotka kehittäisivät hormonaalisia tunteita,niin sen vartalo ei kehity naismaiseksi,vaan se jää pienirintaiseksi ja takapuoli pieneksi ja lättämäiseksi.Kun nuori nainen saa naisellisen kehittymis mahdollisuuden ja omaa poikia kiihoottavan vartalon niin hän pääsee nauttimaan olostaan naisena ja tapahtuu sukupuolisen nautinnon kokemus,jossa vielä tapahtuu naisellisten muotojen lisääntyminen.Tässä tapahtuu molemmille sukupuolille onnellinen oravanpyörä missä mies nauttii naisen muodoista ja nainen nauttii olla sexikäs ja haluttu.Feministi äiti luo tyttärilleen mies kielteisen kasvuympäristön josta kehittyy vain rumia ja katkeria nais jälkeläisiä.


    • muiden.....

      Tarja Halonen eikö ole viehättävä telaketjufeministi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      32
      2223
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      47
      2046
    3. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      39
      1852
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      319
      1843
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      109
      1436
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1365
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1298
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1147
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      41
      1045
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1036
    Aihe