Iso premium-

Taitaa uusi V70 olla se paras valinta. Voitti juuri vertailussa A6:n ja 500-sarjalaisen (Teknikens Värld). On lisäksi modernimman näköinen ja parempi ajaa kuin sakut. Kaupan päälle vielä Volvon lyömätön arvostus ja jälleenmyyntiarvo. Kohta tilaukseen!

Vai suositteletteko jotain muuta? Vaatimuket:
- ns. premium-merkki
- tilaa, tehoa ja näyttävyyttä
10969
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oon sun yläpuolella sentään vaikken paljoa mutta riittävästi. Haluisin sutkin nähdä kellä on varaa johonkin premiumii ja kirjoittelee täällä siitä.

http://www.volvocars.fi/footer/contact/dct_brochure.htm

Tuosta saat lisää kuolattavaa tilaamalla.

Äänestä
  • tuota linkkiä olenkin kaivannut, kiitoset sinulle

    Äänestä

hullu ostaa volvon...

Äänestä

Kuinkas sattuikaan, että ruotsalainen auto voitti ruotsalaisen autolehden testin? :D

Äänestä

Mistä lähtien Volvo on ollut premiumia? Ja miksi pitäisi edes olla? Eikö voisi olla vain hyvä auto omiin tarpeisiin, vai onko niin huono itsetunto että pitää maksaa ekstraa merkistä (ja edelleen, miksi volvo)?

Osta vaikka Chryslerin 300-sarjanen farkkuna. On iso. Ja kai se on premiumkin... Mitään muuta hyvää siitä tuskin löytyy.

Äänestä
  • Kun katselet ympärillesi, näet yllättävän paljon 200- ja 700-sarjan Volvoja liikenteessä. On jo aika kauan siitä kun näiden valmistus loppui eivätkä ne 80-luvullakaan olleet mitään varsinaisia kansanautoja. Muut ovat lahonneet ympäriltä, mutta premium jatkaa menoaan.

    Ysisatasten laadusta en vielä uskalla olla varma. Niistä nuorimmat kun ovat vielä alakouluiässä, mutta eiköhän asia selviä aikanaan, kuten myös näiden nykyisten vee- ja ässämallien osalta.

    Äänestä

  • Ruotsin ruputti kirjoitti:

    Kun katselet ympärillesi, näet yllättävän paljon 200- ja 700-sarjan Volvoja liikenteessä. On jo aika kauan siitä kun näiden valmistus loppui eivätkä ne 80-luvullakaan olleet mitään varsinaisia kansanautoja. Muut ovat lahonneet ympäriltä, mutta premium jatkaa menoaan.

    Ysisatasten laadusta en vielä uskalla olla varma. Niistä nuorimmat kun ovat vielä alakouluiässä, mutta eiköhän asia selviä aikanaan, kuten myös näiden nykyisten vee- ja ässämallien osalta.

    Taitaa sitten teinicorolla olla se premiumein auto tuolla liikenteessä... Tai vanha skoda, joita näkee myös paljon. Olipa tyttöystävällä aikoinaan hieno Talbottikin, joka ei kyllä ihan tällä vuosituhannella ollut rakennettu sekään... Ja Ladoja näkyy liikkeellä enemmän kuin lain tulisi sallia.

    Äänestä

Mikäli rahanippu on kunnossa, niin varmasti iso Volvo on hyvä valinta. Isossa autossahan on ison auton kustannukset, mutta tarjoaahan se rahalle vastinetta.

Näyttävyyttä mielestäni heikentää se, että V70:siä vilisee paljon joka nurkalla.

Äänestä
  • Isommat Volvot ovat varmasti mukavia autoja, tosin kokemukseni niistä on takseja lukuunottamatta ennen näitä S- ja V-Volvoja. Jos kuitenkin pitäisi ottaa auto, jossa on sekä massaa, että tehoa, niin ottaisin takavedon. Tai ehkä nelivedon, jos saa oikean nelivedon.

    Mutta mikä eniten sylettäisi Volvon ostossa täällä - vaikka onkin varmasti isompien mallien osalta varsinkin, hyvä auto - on se, että sille onnistuttu markkinoimaan tarpeettoman paljon "premium-statusta". Volvolla on aivan käsittämättömät katteet verrattuna moneen muuhun merkkiin. Ruotisissa se on suhteessa halvempi ja enemmän kansanauto, kotimainenhan se periaatteessa siellä on.

    Äänestä

en tiedä sinusta mutta jos minä olen ostamassa noin 50.000e autoa, ajaisin sen ensin ennenkuin tekisin päättelyitä että paras on.

A6 on erittäin hyvä, BMW5 hyvän näköinen
joten en nyt usko että V70 paras välttämättä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


farkku? kirjoitti:

Taitaa uusi V70 olla se paras valinta. Voitti juuri vertailussa A6:n ja 500-sarjalaisen (Teknikens Värld). On lisäksi modernimman näköinen ja parempi ajaa kuin sakut. Kaupan päälle vielä Volvon lyömätön arvostus ja jälleenmyyntiarvo. Kohta tilaukseen!

Vai suositteletteko jotain muuta? Vaatimuket:
- ns. premium-merkki
- tilaa, tehoa ja näyttävyyttä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu