Kyllä taas tännään sai ihmetellä oikein olantakkaa! Emäntä rupes puhelemmaan taas lapsenteosta...Vuoden verran on tullu töpöteltyä iliman ehkäsyä, eikä ole tärpänny. Noh tämä sitten laukasee että kunhan sitten tosissaan ruvetaan yrittämään...No voi helevetti!!! Leikilläänkö minä oon tähän asti nykiny??? Miten sitä tosissaan yritettään? Laitetaanko numerolappu rintaan vai käyväänkö luvat kunnanvirastosta ja sitte? Ihme hommoo...vai onko se kiinni asenteesta? Kuoleeko ne siittiöt jotenkii jos ei hoe piässään että nyt tullee lapsi tällä lähöllä? Kyllä naiset on omituisia! Mie jo yritin sille sannoo, että alakaa tuota siullakkii ikkee jo olla sen verran...Jo rupes kiekumaan! Oli kun ois ollu muuttohaukkaparvi keittiössä. Melekein samoin tein laitto miut avvoomaan tiliä spermapankkiin ja ottamaan visan! Mie en ala tämmöstä:D
Lapsen tekkoon!!!
15
1812
Vastaukset
..pastillin töpöhännän paukuista ruuti kastunut, ymmärrän että ruunana oleminen ei ole varmaankaan kovin miehekästä ja siksipä tarjoankin miehistä apuani..kaikella ystävyydellä tietty, lähetä se rääväsuinen eukkosi tänne etelään lomailemaan niin homma kyllä hoituu..tai lähetä kuva ensin en minäkään ihan kaikkeen ryhdy vaikka auttamishaluinen olenkin ;)
- BadMyntton
Minä tiedän että asian laita on toinen. Siittiöni ovat huippuluokkaa, he vain eivät ole valmiita sitoutumaan munasolun kanssa. Ne ovat meneviä sinkkusiittiöitä ja mielellään käyvät tökkimässä munasolua 8 kertaa päivässä, mutta ilman sitoumusta. Munasolu tietysti haluaisi jotain vakavampaa, kuten naiset yleensä. Tuo lomailemaan lähettäminen olisi varmasti hyvä idea. Vaimolle tekisi hyvää säikähtää kerrankin kunnolla ja nähdä tavallisiakin ihmisiä, niin osaisi taas olla kiitollinen omistamastaan jalokivestä!
BadMyntton kirjoitti:
Minä tiedän että asian laita on toinen. Siittiöni ovat huippuluokkaa, he vain eivät ole valmiita sitoutumaan munasolun kanssa. Ne ovat meneviä sinkkusiittiöitä ja mielellään käyvät tökkimässä munasolua 8 kertaa päivässä, mutta ilman sitoumusta. Munasolu tietysti haluaisi jotain vakavampaa, kuten naiset yleensä. Tuo lomailemaan lähettäminen olisi varmasti hyvä idea. Vaimolle tekisi hyvää säikähtää kerrankin kunnolla ja nähdä tavallisiakin ihmisiä, niin osaisi taas olla kiitollinen omistamastaan jalokivestä!
..vaimosi matkahuollon kautta lomalle tänne etelään, matkahuollosta kysyin valmiiksi että rahtina tuollainen isompikin immeinen kulkee aika edukkaasti, no mie jään odottelee ja laitan sitten välillä raporttia palstalle kuis homma etenee
Vai jalokivi, kissankultaa korkeintaan..
- jane.london
kissalan pojat;D
Pekka Töpöhäntä kissuleista vähäisin liennee!
Mitäs siitä rusetista kaulassa...tahtoo kilteimmänkin nitistää..Ota Monnia kaulasta kii ja hoe "Pillit ja Pullat" niin saattaa napata viimeistään seuraavassa elämässä;D- huiputusta
irtovale häntä.
- jane.london
huiputusta kirjoitti:
irtovale häntä.
;D..
- Puhurix
äläkä mieti. Lapset saadaan ei niitä tehdä.
- ottaa turhaa
painetta koko asiasta, sen kun touhuaa vain. Sama asia kuin huippu-urheilussa, kun tyhjentää pään odotuksista ja suorituspaineista, itse tulos paranee valtavasti.
Tulee mieleen yksikin pariskunta joka yritti ja yritti, lopulta adoptoivat lapsen kunnei muka onnistu millään ja heti sen jälkeen tuli pari omaakin. - mayanna
on ollut, olenkin ihmetellyt, missä piileksit.
Tuota... Kaikki tapahtuvaksi tarkoitettuhan tapahtuu, kun on oikea aika. Ehkä munasolu vaan odottelee sitä oikeaa ;)
Mites se spermapankki ja visa tähän liittyy :O ?- Puhurix
MIkä nyt liittyy mihinkin? Mitäs se hauki olis ilman polkupyörää?
pittää selibaattia kuukauden verran. Ei tule turhaan nylkyteltyä. Siittiöt on kuule silloin tarmoa täynnä. Eiköhän ala hedelmöittyminen antaa merkkejään.
Kyllä siun jutuille saa aina nauraa. Ihme vintiö oot :). Tiijä sitten nauraako vai itkeekö vaimosi näille sun jutuille.- jane.london
meinaan tuon vaimon suhteen:)
Silleen äkkiseltään elokuvamaisesti näen:
Mynttis hikoilee seisaaltaan sängyn vieressä ja vaimo nalkuttaa kiertyneiden lakanoiden keskeltä.
Mynttiksellä tietty muita suunnitteilla esim.rahanpano pokeriautomaattiin tai sit sil on kuusysi takataskussa..lompakon sijaan... jane.london kirjoitti:
meinaan tuon vaimon suhteen:)
Silleen äkkiseltään elokuvamaisesti näen:
Mynttis hikoilee seisaaltaan sängyn vieressä ja vaimo nalkuttaa kiertyneiden lakanoiden keskeltä.
Mynttiksellä tietty muita suunnitteilla esim.rahanpano pokeriautomaattiin tai sit sil on kuusysi takataskussa..lompakon sijaan...mynttiksen touhu tuntuu olevan.
Minkähänlaista se on sitten onkaan kun hää ihan tosissaan alkaa lapsentekkoon.
Lepäis miesparka nyt edes hetken aikaa. Ei tuommosesta hikoilemisesta mitään valmista tuu.- jane.london
Mariet kirjoitti:
mynttiksen touhu tuntuu olevan.
Minkähänlaista se on sitten onkaan kun hää ihan tosissaan alkaa lapsentekkoon.
Lepäis miesparka nyt edes hetken aikaa. Ei tuommosesta hikoilemisesta mitään valmista tuu.epäkohdat saattavat näyttäytyä näinkin!
Neuvot sille ja tälle tuottavat loppujen lopuksi ajatelman:Minä olen,onks muita?
- Rocellii
kuules kankaan painannasta
eli siinä laitetaan sabluuna kankaan päälle, ja sitten otetaan töpöttelyväline ja väriä
ja TÖPÖTELLÄÄN
vai..
ethän sinä töRRpöttelyä tarkoittanut ?
kyllä siittiöt kuolevat jos ne joutuvat matkaamaan liian pitkään
eli otapas nyt kunnon pensselit ja ala sutimaan
ei siihen mitään lupia ole tarvinnut,
ellei teidän kunnassa .....
niii...onkos siellä jokin projekti meneillään...?
sitten voisi vähän epäillä sinnekin suuntaan
projektit ovat kalliita- ja konsultointipalkkiot
suuria
jajaja...niiiii mutta !!!! valtionavuthan lasketaan lasten- ja nuorison lukumäärän mukaan---
että paremminkin luulisi, että kunnasta päin olisi niinkuin kannustusta
elikkä kyllä se täytyy olla tuo "töpöttely"
syynä ongelmaasi
MOT
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94914
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54858Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61788Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141698- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86467Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467