Iran hirtti joukon rikollisia. Joukossa

"Iran on hirttänyt sunnuntaina kaksitoista rikollista. Rikolliset oli tuomittu kuolemaan raiskauksista, huumeiden salakuljetuksesta ja sieppauksista".

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/id65552.html

Osa rikollisista on saanut suomesta turvapaikan?
7315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hirttää pitäs niin. Tai salvaa kunnolla.

Äänestä
  • Aviopuolisoaan pettävät rikolliset pitäisi myös Suomessa nakella kivillä kuoliaaksi. Ihmiset olisivat paljon onnellisempia.

    Äänestä

  • kuulantyöntäjä kirjoitti:

    Aviopuolisoaan pettävät rikolliset pitäisi myös Suomessa nakella kivillä kuoliaaksi. Ihmiset olisivat paljon onnellisempia.

    samaan syvyyteen santaan, ennen kivien nakkelua.

    Äänestä

  • Katselin pari kuukautta sitten yhden dokumentin.
    Siinä oli USA:ssa mies istunut 22 vuotta linnassa raiskauksista.
    Todisteina oli, että hänet oli nähty samalla alueella ainakin yhden raiskauksen aikaan sekä kaksi naista oli tunnistanut hänet tunnistusrivistä raiskaajakseen.
    20 vuoden taistelun jälkeen juttu oli saatu avattua uudelleen (onnekkaasti oli vielä todistusaineistoa tallessa) DNA-testausta varten.
    Sen perusteella todettiin, ettei ko. mies ollutkaan tekijä.
    Oikea tekijäkin tiedetään nyt; hän on vankilassa mm. murhasta, mutta raiskauksista häntä ei voida enää syyttää koska ne rikokset ovat vanhentuneet.

    Äänestä

Kuin rikollisia samoin kuin irakissa.näin se vaan on ku lukee julkista sanaa:ei koskaan positiivisia uutimia?

Äänestä

Siellähän on teloitettu tämän tästä ihmisiä vuosituhanten ajan.

Aviorikollisiakin useita vuodessa viime vuosinakin.

Ai niin. Nyt teloitettiin aviorikoksesta MIESKIN.

Siitä siis ovat ihmeoikeusaktivistit ja muut ihmishylkiöt riehaantuneet. Kyllähän NAISIA saa teloittaa, mutta miehen teloittamisessa rikotaan kiistämättömiä yleishumaaneja oikeuslakeja vastaan.

Jos olisi edelleen teloitettu aviorikoksesta vain nainen, niin moni humanity-haist-pask -aktivisti nukkuisi edelleenkin yönsä hyvin.

Äänestä
  • Ei se siitä johdu. Tieto vaan kulkee nykyään eri tavalla kuin ennen. Vielä 80-luvulla Suomessa ei tiedetty muusta maailmasta kuin sen mitä vasemmistomediamme meille suodatti. Maailma vaikutti jotenkin paremmalta ja arvokkaammalta paikalta...

    Tiedonkulun kehityksen tuloksena maailmasta saattaa tulla parempi paikka elää. Ettei uskottomuudesta kiinnijääneen naamaa muhjota kivillä verivelliksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oli raiskaajia. kirjoitti:

"Iran on hirttänyt sunnuntaina kaksitoista rikollista. Rikolliset oli tuomittu kuolemaan raiskauksista, huumeiden salakuljetuksesta ja sieppauksista".

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/id65552.html

Osa rikollisista on saanut suomesta turvapaikan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu