Suomea minnekään Natoon vie. Elleivät sitten suunnittele vallankumousta demokraattiseen valtioon. Huvittavinta on, että NATO-hörhelöt sanovat kuuluvansa läntisiin demokratioihin.
Kansanäänestystä peliin pojjaat ! Ja äänestää saa leimattua sotilaspassia näyttäen.
Jo loppuu NATO-eliitin into siihen.
Kansanäänestystä peliin pojjaat ! Ja äänestää saa leimattua sotilaspassia näyttäen.
Jo loppuu NATO-eliitin into siihen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suoja uhkailua ja painostusta vastaan. Myös aseiden ja muiden tarvikkeiden logistiikka on turvattava myös kiristyneessä tilanteessa. Kainuun jääkärien on voitava puolustaa maatamme riittävän ilmasuojan turvin - toisin kuin silloin ennen muinoin!
Nato jäsenyydestä,onhan siitä jo vuosia toitotettu, ja koko äänestys ikäiselle väestölle luonnollisesti. Tämä äänekäs vähemmistö tietenkin yrittää kaikki keinot saadakseen tämän torpedoitua,mutta eiköhän pidetä huoli siitä että elleivät nyt onnistu Sotilas vallankaappausta tekemään se myös järjestetään Suomen Tasavallassa.
Vastustajien paniikki kasvaa koko ajan! sen huomaa solvausten ja loan heiton lisääntymisestä. "itkijöiden" jutuille ei voi kuin nauraa.
Suomen kansa on rauhallista, poliittisiin johtajiinsa luottavaa joukkoa. Poliitikoilta taasen on viisautta olla elämöimättä etukäteen, Venäjälle niin herkästä aiheesta. Kun oikea aika tulee, presidentti, pääministeri, ulkoministeri, ja vähintäänkin kolmen suurimman puolueen puheenjohtajat ilmoittavat Suomen hakevan, läntisen puolustusliiton Naton jäsenyyttä. seuraavalla viikolla gallup osoittaa Naton kannatusta numeroin 86-14.
Näin se menee! ja vastustajat tietävät sen ja se harmittaa sitten niin vietävästi.
Näin se menee! ja vastustajat tietävät sen ja se harmittaa sitten niin vietävästi.
Reunalla paniikki kasvaa kasvamistaan
Nyt vei 26 %n vähemmistö.
Sillä kansan tuella Niinistö, Tuomioja, Stubb, Haglund liittivät Suomen NATOon Isäntämaasopimuskikkailulla.
TODELLISUUDESSA Isäntämaasopimus ei liitä Suomea Natoon! Asia on todettu mm. uutisissa moneen kertaan!
Isäntämaa-sopimus tukee Suomen puolustusta! Se mahdollistaa sen, että Suomi saa omasta pyynnöstään nopeaa sotilaallista apua, jos Venäjä hyökkää maahan!
FAKTAT
Isäntämaasopimus
- Isäntämaatuella tarkoitetaan tukea, jota maa antaa alueelleen esimerkiksi kriisi- tai harjoitustilanteissa tuleville sotilasyksiköille. Tuki pitää sisällään muun muassa yksiköille toimitettavan ruoka- ja polttoainehuollon.
- Suomen ja Naton välisessä isäntämaatukea koskevassa yhteisymmärryspöytäkirjassa sovitaan käytännön tason toimintamalleista tukea annettaessa. Vakioidut toimintamallit helpottavat yhteistyötä kansainvälisessä toimintaympäristössä. Kansainvälisessä puolustusyhteistyössä toimintamallit perustuvat Naton standardeihin.
- Pöytäkirja ei velvoita kumpaakaan osapuolta antamaan tai vastaanottamaan apua ja joukkoja. Suomi päättää siten kaikissa oloissa itse, ryhtyykö se toimintaan, jossa isäntämaatuesta tarvitsee sopia. Suomi ei sitoudu pöytäkirjalla vastaanottamaan Suomeen vieraita joukkoja tai sallimaan sellaisten kauttakulkua.
- Suomi on jo antanut isäntämaatukea esimerkiksi Suomessa järjestetyissä kansainvälisissä sotaharjoituksissa. Sotaharjoitusten ja sotilaallisten kriisitilanteiden ohella isäntämaatukea voidaan antaa myös esimerkiksi ympäristökatastrofia torjumaan tuleville yksiköille.
il