Voiko

Kondomiin luottaa?
7432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Varmasti voi! 100% sesti

Äänestä
  • Taidat ihan tosissaan uskoa itse noihin valheisiisi?

    Äänestä

  • niin taas kirjoitti:

    Taidat ihan tosissaan uskoa itse noihin valheisiisi?

    On paljon vihollisia..sinäkin tiedät totuuden:)

    Äänestä

Kondomiin ei voi luottaa.
Esimerkiksi sinun vanhemmillasi se hajosi.

Äänestä
  • vaan pilleri unohtu ottaa

    Äänestä

  • markkinoitsija kirjoitti:

    vaan pilleri unohtu ottaa

    e-keinoon, ei edes sterilisaatioon. Kondomi spermisidi, siinä hyvän e-tehon antava yhdistelmä

    Äänestä

mutta voi kuitenkin melkein, se "luotettavuusprosentti" on 98-99 %, muttei ainakaan 100 %. Koska on aina vaara että kondomi luiskahtaa paikoiltaan, puhkeaa tai repeää. (tietenki se vaara raskaaksi tulemiseksi on paljon isompi :P)
Oikein käytettynä se on niin turvallinen, että siihen voi luottaa :)
Näin meille peruskoulussa opetetaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


markkinoitsija kirjoitti:

Kondomiin luottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu