Nordean verkkopankin toimii

Nordean verkkopankin käyttöä alkuillasta haitannut vika johtui häiriöstä tietokannassa. Häiriöstä ei nordean mukaan aiheutunut luultavasti tietoturvariskiä.

http://www.mtv3.fi/uutiset/mediait.shtml/arkistot/mediait/2007/07/546986
3127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Nordean verkkopankin käyttöä alkuillasta haitannut vika johtui häiriöstä tietokannassa. Häiriöstä ei nordean mukaan aiheutunut tietoturvariskiä."

"Luultavasti"

Luultavasti olet pönttö

Äänestä
  • Hyvä että nordea vakuuttaa, ettei siitä aiheutunut tietoturva riskiä. Miksi joutuivat vakuuttelemaan asiaa ?

    Äänestä

  • Luultavasti. kirjoitti:

    Hyvä että nordea vakuuttaa, ettei siitä aiheutunut tietoturva riskiä. Miksi joutuivat vakuuttelemaan asiaa ?

    Normaali lehdistötiedote, jossa olennaisesti mainittiin tietoturvasta, ettei kaikenlaiset huurupäät pelästyisi suotta.
    Jos sen tulkitset vakuutteluksi, niin omapa on häpeäsi.

    "Miksi joutuivat vakuuttelemaan asiaa ?"

    HAH, HAH, HAA !

    Palsta on täysi paranoijaa potevia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas. kirjoitti:

Nordean verkkopankin käyttöä alkuillasta haitannut vika johtui häiriöstä tietokannassa. Häiriöstä ei nordean mukaan aiheutunut luultavasti tietoturvariskiä.

http://www.mtv3.fi/uutiset/mediait.shtml/arkistot/mediait/2007/07/546986

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu