Herra käski perustamaan tulevaisuudessa uuden sanomalehden nimeltä:"Meillä ja maailmalla".Hän puhui siitä minulle,Pyhän Henkensä kautta eilen.Kiitos Herralle.Lehti tulee ilmestymään kaksi kertaa viikossa,maanantaisin ja perjantaisin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UUSI SANOMALEHTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PROFEETTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
13421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
paljon HUUTOMERKKEJÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????
Noo,ehkä lähinnä päätoimittajan kirjoittamassa pääkirjoituksessa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Käski perustaa autokorjaamon. Nyt odottelen, että jumala antaa alkupääoman. Kyllä se sieltä tulee, kun jaksan odottaa. Tai sitten ei.
Jos ei rahaa tipu, rupean ateistiksi.
Vai ihanko nyt epäuskosi pyörteissä ateksi menasit.
Kerää mustikoita ja jos ei niistä vielä kerry pääomaa, niin kerää puolukatkin, nii ei tartte Jumalalta rahoja pyydellä.
Tosin Ailin manttelin perijällä on mukavan hauskat jutut, ehkä ovat Ailin kanssa olleet taas Israelissa, eiks se Aili näihi aikoihin sinne ole menossa turisti ryhmineen.
Mitä asioita siinä lehdessä lähinnä tultaisiin käsittelemään?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Onko lehdellesi jo rahoittaja selvillä, vai aloitatko uskonvaraisesti?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Meiltä ja maailmalta.Rahoittajana toimii oma isäni.Minun isäni omistaa muutenkin paljon lehtiä ja kirjapainoja.Halleluujaa aamen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja milläs hinnalla sä lehtee myyt?
Ja menestystä hankkeelle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Olisiko sen lehden nimi vaikka "Huutomerkki"?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tai "Huutavan ääni"?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PROFEETTA!!!!!!!!!!!!!!!!
Ainakin kuvaannollisesti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Minäkin sain elein näyn jossa jumala keski minua perustamaan pornokaupan.
Kerrankin hyväntuulista jutustelua,niin sä paukapää tulet häsläämään tyhmän juttus kanssa.
tietty tilaan tuon lehden.
onko siinä värikuvia ihmeistä?
muuten väliä mutta olis uskolleni hyvä jos olis ihmeitä nyt joskus. maailma on loppunut jo vaikka kuin monta kertaa ja vaikka mitä paranemisia.
hei oikeita ihmeitä tapahtuu!
jep jep