rice on sitä mieltä että iran on suurin uhka lähi-idälle. Mitä mahtoi mimmi tarkoittaa moisella lausunnollaan ...???
"Ei ole epäilystäkään että iran on suurin uhka ... usa:n intresseille lähi-idässä ja sellaiselle lähi-idälle jonka ME haluamme nähdä.", runoili condo.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6923430.stm
"Ei ole epäilystäkään että iran on suurin uhka ... usa:n intresseille lähi-idässä ja sellaiselle lähi-idälle jonka ME haluamme nähdä.", runoili condo.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6923430.stm
Vastaukset 12
Vanhimmat
FAKTAT.
IRAN ei ole koskaan ollut uhka kenellekään
Condi on natsi - muista se ja sotarikollinen!
veriset sanansa
Iran on suunnittelemassa Europohjaista öljypörssiä, joka toimisi Lähi-Idän öljykaupan keskuksena. Kiina ja Intia ovat ilmoittaneet tukevansa hanketta.
Tämä merkitsisi USA:n talouden romahtamista 1930 luvun laman tasolle, dollarilla kun ei oikeasti ole minkäänlaista katetta takaamassa sen arvoa ja maa on korviaan myöten veloissa.
http://www.worldpress.org/Mideast/2314.cfm
Pyysivät japskeja maksamaan jeneillä. Iran ottaa nykyään mitä valuuttaa vain.
niin USA on pian jaloissa pyörivä keppikerjäläinen, Israelissa pakataan kiireesti kamppeet ja viimeinen lähtijä sammuttaa valot.
Loppuu se ainainen rähinä Lähi-Idässä.
Niin ne vaarat vaihtelee. Edellinen uhka maailmalle oli Irak täysvalmiudessa olevine joukkotuhoaseineen.Se edellinen tummaihoinen ulkoministeri valehteli YK:ssa Irakin aseista.Myöhemmin selitti että hänet pakotettiin siihen.Sattuvat nuo uhkat ja luonnonvarat vain usein olemaan samassa maassa.Eräs suuren amerikkalaisen öljyfirman edustaja sanoikin Persianlahden maista:Heidän hiekkansa on meidän öljymme päällä.
ei ole kuin valehtelemaan?
_-_
Turha täällä on taas paskaa jauhaa, rauhaa ja rauhaa, mitä vitun rauhaa? Jos ei tapella länsimaita vastaan , sitten tapellaan keskenään. Voi vittu mitä paskanjauhantaa täällä taas harrastetaan.
Iran on todella mielletty uhkaksi lähi,idälle, itselleen. "Salut" Ja se perustuu Iranin ydinase valmiuteen. "Salut"
mikään muuttunut.
Sama paska-iran siellä vieläkin kukkoilee.
Salut on taas niin pöllyssä, ettei humaa kun Maailmanmeno-sivu on täynnä aloituksia vuodelta 2007....31.7.2007
mikään muuttunut.
Sama paska-usa siellä vieläkin kukkoilee.