Meinaan tuoda auton tullessani Suomeen kesäksi. Syksyllä ois tarkoitus myydä. Saksassa asuvana voin ajella siihen asti turistina. Mikähän bemari tai Mersu menisi helposti kaupaksi? Hinta Saksassa sais olla 2000 e.
Mitä tuoda 2000:lla e?
Hankkija
92081
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuo MB 300sl -90 niin mä ostan sen tohon hintaan. Eikö ole helppoa.
Tai lähelle tota hintaa. Olen muuten ihan tosissani.
älä tuomitään saksan romuja enää tänne härmään täälä niitä on jo tarpeeksi eihän tolla rahalla saa muuta kun romun!!!
Mitä saa Saksasta 2ooo eurolla.
ja kyllä kannattaa tuoda, aina ne Suomi auton voittaa.
Paperit vain kuntoon ja coc vastaavuustodistus mukaan,
niin menee kuin kuumille kiville.
tuo kaljaa ,mut mitä te sillä vastaavuustodistuksella teette,multa ei kukaan sitä kysyny (toin ison mesen)
No sieltähän saa vaikka 520 Bemarin -90, metallivärillä ja aluvanteilla, about 200 tkm ajettu. Tai 525 valkoisen. Ei tietysti ilmastointia eikä nahkoja, mutta Suomessa ei moni niitä tarvitse. Tai 80-luvun lopun 325 coupeja.. Romumersuja en viitti raahata.
>Saksassa asuvana voin ajella siihen asti turistina.
Jos oot Suomen kansalainen niin ajelut veroitta Suomessa ei taida onnistua...
Ilmeisesti et ole suomalainen tai sitten sinulla on kyydissä sakemanni aina kun autolla täällä aiot ajaa?
mutta tietääkseni myös ulkomailla pysyvästi asuva saa tulla turistina suomeen ja ajella siinä kuin sakukin omalla autollaan, 6 kk. Miksi ei? Pitäiskö olla niin että Suomen kansalainen saa tulla vain polkupyörällä Suomeen lomailemaan?
Kaikki Saksassa vakituisesti asuvat suomalaiset joutuvat tulemaan kesäisin aina polkupyörällä Suomeen.
Nimi, Saksan kansalaisuutta jonottava suomalainen
:-)))))))