Olen syönyt noin kaksi vuotta e-pillereitä, ja menkat alkaneet taukoviikolla aina viidentenä päivänä runsaalla vuodolla ja ensimmäiset kolme päivää on ollut aivan helvetillinen olo, särkylääkettä on saanut napsia tiheään. Päänsärkyä, vatsakipua, maha aivan sekaisin, kiukuttaa. Viimeisimmät menkkani olivat siis todella poikkeavat: mihinkään ei sattunut, vuoto oli niukkaa ja aivan MUSTAA(kesti kuitenkin sen normaalit kuutisen päivää), ja olin ihan hyvällä tuulella. Välillä en edes muistanut että on menkat, kun olin niin oireeton. Siis MITÄ IHMETTÄ? En ole viime aikoina saanut nukutuksi, yöt menevät sängyssä pyöriessä, ja jatkuva närästys ja vatsavaivat kiusaavat. Voivatko tällaiset oireet johtua noista pillereistä, ja voivatko ilmaantua näin yhtäkkiä kahden vuoden käytön jälkeen? Ihmetyttää todella.
Oudot menkat
ihmetyttää
2
424
Vastaukset
- -------
raskaustesti.
- poiketa
myös lääkärillä. Hormonitoiminta voipi olla hinautunut väärille raiteille pillereitä popsiessa. Ja ne oireet tulevat juuri pitemmällä aikavälillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311655
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434397Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392718Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?951489Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431