No nythän on niin että minä olen Jumala. Ja näin ollen minullehan ei v*ttuilla.
Tulin lihaksi korkeatasoiselle suomi24.fi-palstalle, ja sanonpa nyt pari valittua sanaani, joita edellytän teidän hartaasti kuuntelevan.
Loin kyllä aikoinaan maailman, mutta en siksi, että riitelisitte siitä kuin pahaiset teinit (joita kyllä olette).
Tulin luoneeksi maailman, koska minulla silloin sattui olemaan joutoaikaa, ja suoraan sanottuna - helvetin tylsää.
Riitelynne on naurettavaa. Laittakaapa minulle kysymyksiä, niin vastaan niihin. Nyt lähden iltakaljalle. (Kyllä, jumalatkin tekevät sellaista.)
Stop stop poijjaatt!
9
563
Vastaukset
- Kas näin
kreationistit? Siksikö että evoluutikoilla olisi tekemistä vapaa-aikana?
- Jumala
Eilen meni vähän pitkäksi, ja nyt on helvetillinen kankkunen. Siksi en vastannut vielä aamupäivällä. Tai no, mitäpä minä teille selittelemään.
Annoin ihmisille vapaan tahdon. Virhehän se oli. Monet alkoivat ajatella liikaa. Ja aivan jumalattoman pöljiä asioita, kuten nyt esim. tämä luominen.
Miten kukaan luotu voi jotain niin idioottimaista saada päähänsä, kuin että minä muka haluaisin itseeni uskottavan? Ei minuun tarvitse uskoa. Minä olen. Sinäkin olet, mutta vain hetken.
- Veskon Uli
"Mikset antanut meille tietoa?"
Tai paremminkin, miksi annoit meille tietoa niin tuhottoman epäuskottavien äänitorvien kautta?- Jumala
Monesti olen siemaillut sherryä hänen kanssaan, sen jälkeen kun hän kuoli. Yksi fiksuimpia koskaan luomiani ihmisiä. Kaikkien kannattaisi lukea hänen kolmiosainen elämäkertansa, joka löytyy suomeksikin. (Ai, että minä olen pätevä... - mutta mitä muuta jumalalta voi odottaa.)
No, en antanut tietoa, koska minua sattui pari-kolmetuhatta vuotta sitten v*tuttamaan. Tilapäinen mielenhäiriö.
Epäuskottavat äänitorvet: niin, usko on uskoa, mitä epäuskottavampaa sitä hienompaa. Minä olen, usko pois.
- Testaus
No kuule, minkä väriset sukat mulla on jalassa kun kirjotan tätä? Todista, että oot kaikkitietävä!
- Jumala
Minun ei tarvitse, olenhan näet se joka minä olen.
Itse olen paljasjalkainen jumala, en käytä sukkia. Pyjamassani on toki pupukuvioita, asiani ovat hyvässä jamassa. Jumala kirjoitti:
Minun ei tarvitse, olenhan näet se joka minä olen.
Itse olen paljasjalkainen jumala, en käytä sukkia. Pyjamassani on toki pupukuvioita, asiani ovat hyvässä jamassa.Varmasti ovat hyvässä jamassa, onhan sinulla myös 5000 fania, jotka huutaa et **** on ihania!
- Jumala
illuminatus kirjoitti:
Varmasti ovat hyvässä jamassa, onhan sinulla myös 5000 fania, jotka huutaa et **** on ihania!
Sinullahan on hyvä musiikkimaku!
Määkin tykkään Epuista! Jumalallisen hyvää musiikkia! Ja toinen taivaallinen on Dire Straits! Mutta toisaalta, minähän ne loin. Jumala kirjoitti:
Sinullahan on hyvä musiikkimaku!
Määkin tykkään Epuista! Jumalallisen hyvää musiikkia! Ja toinen taivaallinen on Dire Straits! Mutta toisaalta, minähän ne loin.Ettet vaan tehnyt kuitenkin jotakin väärin orkesterisi kanssa, kun ne hyvät levyt loppuivat Akun tehtaaseen :)
Ne allekirjoittaneen todelliset suosikit ovat jo ajalta ennen Eppu Normaalia 60-70 luvulta, mutta olen edelleenkin musiikin suurkuluttaja (myös muu kuin rock).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee693120Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."341982Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2851619Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1061583Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2631218Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki271134Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin911120Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201064En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711040- 981033