älkää

ostako

Ostakaa laatua, älkää ostako mitään "paskaa" tarvikeliikkeistä autoihinne, kaikkea muuta tilipehööriä voi ostaa, mutta semmosta mikä on ratkaseva tekijä autonne toimivuuden kannalta, ostakaa se merkkiliikkestä, näin selviätte monelta murheelta, ja se tulee halvemmaksi.

7

641

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • josjos..

      Jos tietää mitä ostaa, niin saa halvallakin hyvää, mutta jos ei ole hajua, niin parasta ostaa laatua.

      Muuten kyllä yllä mainittu on itsestäänselvyys.

    • nisse

      olen yleensä melko tosikko, mutta aina ei vaan millään pidä pokka...hah hah hah hah..

      • hinta huijaa

        merkkiliike= 0w-40 16e litra
        kaupasta 0w-40 30e 4 litraa


      • kun huomasit
        hinta huijaa kirjoitti:

        merkkiliike= 0w-40 16e litra
        kaupasta 0w-40 30e 4 litraa

        Tuota harvemmin tulee ajateltua, varsinkin nyt kun kaikki tulee kortilla maksettua, ja ei tule noita saldoja seurattua, hyvä kun huomautit tuosta;-)


      • kun huomasit kirjoitti:

        Tuota harvemmin tulee ajateltua, varsinkin nyt kun kaikki tulee kortilla maksettua, ja ei tule noita saldoja seurattua, hyvä kun huomautit tuosta;-)

        merkkiliikkeestäkin sutta ja sekundaa. Esimerkiksi taannoinen öljynsuodintesti (TM). Toyotan merkkiliikkeen suotimen paperipoanos oli valmiiksi halki. Samoin toinen, jonka ostivat.
        Omakohtaisesti koettuna Peugeot 205:n käsijarruvaijereissa valmistusvika.


    • puheeni

      Paskaa saa näköjään isolla P:llä myöskin merkkiliikkestä, on kokemusta, et näin xD

    • esimerkiksi

      vaikka jakopäänosia.
      Itse mielummin ostan tarvikeliikkestä esim skf laakerit,jotka merkkiliikkeessä maksaa4-5kertaa enemmän ja esim joku jakoremmi sama homma ja sama remmi,jotta aivan p...a juttuja sulla.tarvikeliikkeet myy aivan samaa ja yhtä hyvää kun merkkiliike.
      Samoilta isoilta tehtailta kaikki osat tulee.
      Ja alkuperäistä et saa mistään,sillä se on menneen talven lumia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      35
      2875
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2681
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      32
      2403
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1914
    5. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      27
      1559
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1513
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1203
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1025
    Aihe