Remeronista vieroitus

Käytin noin 2kk remeronia 30 - 45 mg päivässä. Lopetin sen kertaheitolla, koska silmävalkuaiset alkoivat tulla keltaiseksi.
Voiko viekkarit tulla 10 -12 päivää lopetuksesta?
On oksettava ja outo olo. Onko kellään kokemuksia. Lääkärini sanoi, ettei voi tulla ed. mainittuja oireita.
5567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hei! Söin Remppaa muutama vuosi sitten reilun kahden vuoden ajan annoksella 15-30 mg vrk. Kun ekan kerran yritin lopettaa aika nopeasti niin viimeisestä pilleristä 1-2 viikon kuluttua alkoi ahdistus, outo olo, hikoilu yms. Olo oli siis aika hirveä. Menin lääkäriin ja sain kehoituksen jatkaa lääkitystä. Toisella yrittämällä lopetin todella hitaasti. Lopetin samaisen lekurin tuella. Antoi minulle reseptin Opamoxista vieroituksen tueksi. Samaiset vieroitusoireet alkoivat parin viikon kuluttua viimeisestä pilleristä mutta selvisin hengissä. Hyvä lääke mutta kamalat viekkarit.

Äänestä
  • Tuon juuri halusinkin tietää, että viekkarit voivat siis alkaa vasta viikon, tai kahden jälkeen.
    Tässä taas huomaa miten yksioikoisia vastauksia lääkäriltä saa.

    Äänestä

kun viittaa siihen, että maksa ei voi hyvin...

Äänestä
  • Itse asiassa olin eilen labrassa. Kävin toisen lääkärin luona, joka määräsi kokeisiin.

    Äänestä

  • paha olo kirjoitti:

    Itse asiassa olin eilen labrassa. Kävin toisen lääkärin luona, joka määräsi kokeisiin.

    Itselläni siitä lähtien kun joskus söin masennuslääkitystä maksa-arvojen kanssa leikkimistä. Ja luulenpa että Gt arvosi on moninkertaiset ja toinen Asat tai Alat. Ja sen jälkeen vaikka lääke jäänyt pois, saa olla seuraamassa maksan kuntoa, se nimittäin on huonontunut lääkkeistä.
    Liekö tutkittu sitten ihan loppuunasti....yhteen ongelmaan auttaa mutta vielä vakavampaa elintärkeää asiaa haavoittaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paha olo kirjoitti:

Käytin noin 2kk remeronia 30 - 45 mg päivässä. Lopetin sen kertaheitolla, koska silmävalkuaiset alkoivat tulla keltaiseksi.
Voiko viekkarit tulla 10 -12 päivää lopetuksesta?
On oksettava ja outo olo. Onko kellään kokemuksia. Lääkärini sanoi, ettei voi tulla ed. mainittuja oireita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu