"Glasgow'n iskusta epäilty kuoli sairaalassa
Glasgow'n lentokentällä tehdystä terrori-iskusta epäilty Kafeel Ahmed on kuollut sairaalassa, Britannian poliisi kertoo.
Ahmed oli mukana jeepissä, joka törmäsi räjähdelastissa lentokentän seinään. Hän sai törmäyksessä pahoja palovammoja ja on ollut siitä lähtien kooman kaltaisessa tilassa sairaalassa.
Vahingoiltaan vähäiseksi jäänyt isku tapahtui 30. kesäkuuta vain päivä Lontoossa paljastuneiden autopommi-iskuyritysten jälkeen.
Autossa Ahmedin kanssa ollut irakilainen lääkäri Bilal Abdullah on vangittuna terrori-iskun yrityksestä epäiltynä."
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Glasgown iskusta epäilty kuoli sairaalassa/1135229211216
RÄJÄHDELASTISSA?!
Bensiiniä ja nauloja?
1
247
Vastaukset
- paras jättää
bensakannu autosta pois ja pitää vaan tankki täynnä ettei katoa johonkin demokraattiseen kidustuskeskukseen terroristina.
Naulalaatikot, kosanpullot sun muut rakennustarvikkeet pitää kai tilata kotiinkuljetuksena samasta syystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522