V I I N A N

Halvempaan viinaan siirryttiin Viron halpojen hintojen takia. Nyt ennustetaan ruoan hintojen jatkuvaa nousua, jolloin viinan hinnan nousu tulee olemaan paha asia suurkuluttajille, joita lienee puolisen miljoonaa. Ruoasta tingitään ja terveys huononee, vaikka luullaan että korkeampi hinta parantaisi muka terveyttä.
4285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

... krapulassa on se hyvä puoli että kun siitä toipuu niin elämä tuntuu hyvälle.

Äänestä

sain valmiiksi!!!!!!!!
Alko saa haistaa "pitkän PASKAN"

Äänestä

pitää parantaa juominkien käyttösuhdetta. viimeksikin ostin 24 packin kaljaa ja aamulla sitten keräilin puolitäysiä tölkkejä joka paikasta. aina ne unohtui jonnekin ja sitten otti uuden.
kaljassa on sekin huono puoli että se väljähtää nopeasti jonka jälkeen se on käyttökelvotonta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hinnankorotus kirjoitti:

Halvempaan viinaan siirryttiin Viron halpojen hintojen takia. Nyt ennustetaan ruoan hintojen jatkuvaa nousua, jolloin viinan hinnan nousu tulee olemaan paha asia suurkuluttajille, joita lienee puolisen miljoonaa. Ruoasta tingitään ja terveys huononee, vaikka luullaan että korkeampi hinta parantaisi muka terveyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu